X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Jacek Kaczmarski - ktoś więcej niż bard

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 00:00
Z okazji 8. rocznicy śmierci autora słynnej "Obławy" przypominamy archiwalną audycję, w której o Jacku Kaczmarskim opowiadał autor jego pierwszej biografii Krzysztof Gajda.
Audio

"Mury" Jacka Kaczmarskiego to symbol walki z reżimem komunistycznym w Polsce; piosenka, która zapisała się w pamięci pokolenia i którą wiele osób nuci w rocznicę wybuchu stanu wojennego.

O sile tekstów Jacka Kaczmarskiego świadczy współczesna recepcja jego twórczości w zaognionych konfliktem miejscach na świecie.

- Piosenki Jacka trafiły na Kubę i tam Ciro Diaz nagrał całą płytę z jego tekstami przełożonymi na hiszpański. Te piosenki stały się wyrazem walki niepodległościowej... - mówił Krzysztof Gajda w Dwójkowej audycji "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" z 11 grudnia 2010.

Posłuchaj jak Kaczmarskiego śpiewa Ciro Diaz:


Krzysztof Gajda razem z Michałem Traczykiem są autorami książki "Zostały jeszcze pieśni... Jacek Kaczmarski wobec tradycji". Nie jest to oczywista i stereotypowa biografia osadzona w kontekście realiów społecznych i politycznych PRL-u. Wiele tekstów do tej książki napisali przyjaciele twórcy.

W audycji wypowiadali się także słuchacze Dwójki. - To jest przede wszystkim poeta. Może my go za bardzo ubieramy w te szaty barda, wieszcza. To był bardzo skromny, wspaniały człowiek. Szkoda, że go zabrakło - mówił na antenie jeden z nich.
Aby posłuchać audycji "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego", kliknij dźwięk "Dwójka wspomina Jacka Kaczmarskiego" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie artykułu.
(usc)