X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Warszawska Jesień Prądotwórcza 2009

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2009 12:38
Tegoroczna Jesień oprócz koncertowych sal Filharmonii Narodowej i Polskiego Radia, zawita również do hali wysokich napięć, czy Studia Tęcza.
Audio
Po raz 52 w Warszawie rozpoczyna się Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. W tym roku organizatorzy postanowili położyć akcent na elektroniczny wymiar współczesnej muzyki poważnej.

Dyrektor festiwalu Tadeusz Wielecki podkreśla, że poważna muzyka elektroniczna wciąż się rozwija, a pracują nad nią nie tylko kompozytorzy i muzycy, ale też informatycy, naukowcy. "Tegoroczna Warszawska Jesień jest prądotwórcza" - mówi Tadeusz Wielecki.

Elektroniczne dźwięki wymagają specyficznych przestrzeni, dlatego, jak wyjaśnia Wielecki festiwal odbywać się będzie również w miejscach nietypowych dla muzyki poważnej. Tegoroczna Jesień oprócz koncertowych sal Filharmonii Narodowej i Polskiego Radia, zawita również do hali wysokich napięć, czy Studia Tęcza.

Podczas Warszawskiej Jesieni wykonane zostaną 24 światowe premiery. Specjalnie na festiwal zamówiono 9 utworów polskich i zagranicznych kompozytorów. W programie festiwalu znajduje się między innymi wykonanie koncertu Pawła Szymańskiego "Eals", akcje" Maraton elektroniczny", czy najnowsza kompozycja Pawła Mykietyna "Pasja według św. Marka". Trzy różne programy przedstawi też Loudspeaker Orchestra z Lizbony.

Transmisja z koncertu inauguracyjnego w Dwójce od 19:00
Ton Bruynèl Cours des nuages, Edgard Varèse Déserts, Georges Lentz Monh z Mysterium (Caeli enarrant…VII), Paweł Szymański, Eals (Oomsu) – prawykonanie, wyk. Lawrence Power - altówka, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, dyr. Antoni Wit.