Polskie Radio
Section05
Lizbona

Szczyt unijnych szefów MSZ. Rau: wspieranie państw zmagających się z Rosją to nasz strategiczny interes

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że wzmacnianie odporności partnerów zmagających się z agresją Rosji jest w strategicznym interesie UE. Szef polskiej dyplomacji mówił o tym podczas nieformalnego spotkania ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich UE w Lizbonie.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Unia Europejska Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau dyplomacja Lizbona ŚWIAT Europa

Uroczystość Chrystusa Króla. Dziś przekazanie symboli Światowych Dni Młodzieży w Watykanie

Dziś rano w bazylice watykańskiej nastąpi uroczyste przekazanie symboli Światowych Dni Młodzieży delegacji z Lizbony, gdzie w 2022 roku zorganizowane zostanie następne międzynarodowe spotkanie chrześcijan. Ceremonia odbędzie się na zakończenie mszy w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Watykan Europa Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie katolicyzm religia papież Franciszek Światowe Dni Młodzieży Lizbona Panama

Liga Mistrzów: Lizbona zamyka się z powodu pandemii. UEFA ma problem - co z LM?

Hiszpański dziennik "El Pais" poinformował, że władze Lizbony zdecydowały się na zamknięcie 19 z 24 dzielnic stolicy Portugalii ze względu na pogarszającą się sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Komplikuje to plany UEFA, która chciała dokończyć w sierpniu rozgrywki Ligi Mistrzów właśnie w tym mieście. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Mistrzów 19/20 koronawirus Lizbona uefa