X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Z batogami na ciemiężycieli!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2011 10:39
Dawne chłopskie pieśni buntu to gotowe hymny dla niezadowolonych ze swojej sytuacji pracowników.

Najbardziej rock'n'rollowy członek Kapeli Ze Wsi Warszawa, herszt Maciej Szajkowski w swoim najnowszym projekcie pokazuje niegrzeczną twarz polskiej muzyki ludowej. Na albumie zespołu R.U.T.A. zatytułowanym złowrogo "GORE - Pieśni buntu i niedoli XVI - XX w." sięgnął po stare ludowe teksty powstałe jako reakcja na krzywdę i niesprawiedliwość doznawaną przez chłopów ze strony panów ziemskich i duchowych.

W trackliście płyty pojawiają się takie dynamiczne i rozbudzające wyobraźnię tytuły jak "Orałbym ja wami", "Będą panowie sami łąki kosić" czy "Ksiydza z kazalnicy zrucić". Dawny krzyk protestu wyzyskiwanych wyśpiewywany jest zadziornymi głosami czołowych punkowych wokalistów Pawła "Gumy" Gumoli (Moskwa), Roberta "Robala" Matery (Dezerter), Niki (Post Regiment) oraz Huberta "Spiętego" Dobaczewskiego (Lao Che).

- Chcieliśmy, żeby R.U.T.A. nie odwoływała się wyłącznie do przeszłości, ale by miała w sobie odbicie tego, co dzieje się współcześnie - opowiada głównodowodzący zespołu Maciej Szajkowski.

Wsłuchując się w zapowiadający płytę singiel "Z batogami" i oglądając jego wizualną interpretację stworzoną charakterystyczną kreską Łukasza Rusinka nie mamy wątpliwości, iż dawne chłopskie pieśni buntu zostaną znakomicie odebrane i zrozumiane przez wszystkich współcześnie ciemiężonych w swoich miejscach pracy.

Czytaj także

Wyśpiewali bunt chłopów przeciw feudałom

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 16:57
Na polskim rynku muzycznym niedługo pojawi się ciekawe wydawnictwo - płyta R.U.T.A. "GORE -Pieśni buntu i niedoli XV-XX w.".
rozwiń zwiń