X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Sinfonia Viva w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2008 12:12
W piątek 21 listopada wraz ze Stowarzyszeniem Symphonia zapraszamy na Koncert Nadzwyczajny - 10. urodziny Sinfonia Viva.
W piątek 21 listopada wraz ze Stowarzyszeniem Symphonia zapraszamy na Koncert Nadzwyczajny - 10. urodziny Sinfonia Viva. W programie utwory takich kompozytorów, jak: Mozart, Sarasate, Karłowicz, Chopin, Kilar, Kazanecki, Radziwonowicz, Kuźniak, Dębski i Komeda z Jagodzińskim.Wystąpią:

Karol Radziwonowicz - fortepian
Wojciech Proniewicz - skrzypce
Andrzej Jagodziński Trio w składzie:
Andrzej Jagodziński - fortepian
Adam Cegielski - kontrabas
Czesław Bartkowski - perkusja
Orkiestra Sinfonia Viva
Tomasz Radziwonowicz - dyrygent

Orkiestra Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy Tomasza Radziwonowicza. Zespół tworzą utalentowani absolwenci i studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 

Sinfonia Viva ma już w swoim dorobku dziesięć płyt CD, na których znalazły się największe przeboje muzyki filmowej, piosenki należące do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej w aranżacji Tomasza Radziwonowicza i Andrzeja Jagodzińskiego oraz utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Piotra Czajkowskiego, Johannesa Straussa, Wojciecha Kilara i innych. W 2001 roku płyta "Muzyka i ekran 2" została nominowana do Fryderyka w kategorii Album Roku - Muzyka Współczesna, a w 2005 dwie nominacje w kategoriach: Album Roku - Muzyka Orkiestrowa (za "Tango") i Jazzowy Album Roku (za "Uniesienie", gdzie Sinfonia Viva towarzyszy Henrykowi Miśkiewiczowi i innym polskim jazzmanom). Sinfonia Viva uczestniczyła w nagraniu ostatniej płyty Andrzeja Smolika oraz najnowszego albumu Anny Marii Jopek "ID", gdzie pod kierownictwem Krzysztofa Herdzina towarzyszy międzynarodowym gwiazdom jazzu takim, jak Branford Marsalis, Manu Katche, Richard Bona. Orkiestra ma za sobą również miesięczne tournee wraz z grupą Yes po Europie - "Yesmusic", gdzie w zwiększonym składzie i pod nazwą Classic Entertainment Orchestra promowała płytę zespołu Yes - "Magnification".

Orkiestra ma w swoim repertuarze nie tylko arcydzieła muzyki poważnej, ale również muzykę lżejszą - opracowania wielu piosenek i melodii filmowych, standardów jazzowych i kolęd.

Bilety: godzinę przed koncertem w kasie Studia
Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda
Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego 59
Informacje, możliwość rezerwacji biletów
(od poniedziałku do piątku): tel. 022 645 52 52

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, piątek 21 listopada 2008, godz. 19.00