Polskie Radio
Section05
chopin

"Szafarskie Talenty" - wiosenny koncert w Ośrodku Chopinowskim

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Szafarskie Talenty". Podczas wiosennej edycji wydarzenia, uczestnicy zajęć "Rytmika u Fryderyka" oraz "Zajęć Wokalnych" będą mieli okazję do zaprezentowania umiejętności nabytych podczas cotygodniowych spotkań w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Nie zabraknie również instrumentalistów, którzy zagrają na skrzypcach, klarnecie oraz trąbce. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 
Zobacz więcej na temat:  chopin fortepian pianino Fryderyk Chopin muzyka klasyczna Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Festiwal Chopin en Vacances '2024. Liszt, Bach, Szymanowski i Chopin na dworze rodu Kretowskich

Podczas trzeciego koncertu w ramach festiwalu Chopin en Vacances '2024 wybierzemy się na Ziemię Łęczycką, do gminy Świnice Warckie. W tamtejszym dworze i parku wybrzmią utwory m.in. Fryderyka Chopina, Franciszka Liszta, Karola Szymanowskiego i Jana Sebastiana Bacha. W tym roku odbywa się ósma z rzędu edycja projektu realizowanego pro bono, pod patronatem medialnym Polskiego Radia Chopin.
Zobacz więcej na temat:  chopin fortepian pianino Fryderyk Chopin Chopin en Vacances muzyka fortepianowa

Drugi koncert Festiwal Chopin en Vacances '2024. Chopin i Beethoven na zamku w Oporowie

Podczas drugiego dnia festiwalu Chopin en Vacances '2024 uczestnicy przeniosą się z Czyżówki do Oporowa. W parku i sali rycerskiej na terenie tamtejszego zamku wybrzmią utwory Fryderyka Chopina i Ludwika Van Beethovena. W tym roku odbywa się ósma z rzędu edycja projektu realizowanego pro bono, pod patronatem medialnym Polskiego Radia Chopin.
Zobacz więcej na temat:  chopin fortepian pianino Fryderyk Chopin Chopin en Vacances muzyka fortepianowa

Festiwal Chopin en Vacances '2024 - we dworach i krajobrazach Polski

Tak otwartej formuły festiwalowej festiwal Chopin en Vacances jeszcze dotąd nie miał. 8 czerwca rozpocznie się ósma z rzędu edycja projektu realizowanego pro bono, pod patronatem medialnym Polskiego Radia Chopin. Pierwsze recitale odbędą się w ogrodzie szkoły podstawowej w miejscowości Czyżówka położonej u stóp Elektrowni Siersza.
Zobacz więcej na temat:  chopin fortepian pianino Fryderyk Chopin Chopin en Vacances

Najmłodsi grają Chopina. Trwa Festiwal w Szarfani

Zakończyły się przesłuchania najmłodszej II grupy wiekowej podczas 31. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. Młodzi pianiści w wieku od 11 do 13 lat prezentowali swoje pianistyczne umiejętności. Uczestnicy tej grupy wiekowej wykonywali dowolnie wybrany utwór Jana Sebastiana Bacha, dowolnie wybrany mazurek Fryderyka Chopina, dowolnie wybrany utwór Fryderyka Chopina oraz utwór o charakterze wirtuozowskim.
Zobacz więcej na temat:  chopin Szafarnia fortepian pianino Fryderyk Chopin Ośrodek Chopinowski w Szafarni Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży

Najmłodsi grają Chopina. Ruszył Festiwal w Szarfani

Dobiegły końca przesłuchania najmłodszej I grupy wiekowej podczas 31. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. Młodzi pianiści w wieku od 8 do 10 lat prezentowali swoje pianistyczne umiejętności. Uczestnicy tej grupy wiekowej wykonywali dowolnie wybrany utwór Jana Sebastiana Bacha, dowolnie wybrany utwór Fryderyka Chopina oraz utwór o charakterze wirtuozowskim.
Zobacz więcej na temat:  chopin Szafarnia fortepian pianino Fryderyk Chopin Ośrodek Chopinowski w Szafarni Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży

31. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni

Już po raz 31. do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni przybędą młodzi pianiści z całego świata, którzy zaprezentują swoje umiejętności pianistyczne. Tegoroczny konkurs nabiera szczególnego znaczenia z racji 200. rocznicy pierwszego przyjazdu młodego Fryderyka Chopina do Szafarni, który w 1824 roku odwiedził swojego szkolnego kolegę Dominika Dziewanowskiego.
Zobacz więcej na temat:  chopin Szafarnia fortepian

Po kole i za słońcem! Wiosenny festiwal Wszystkie Mazurki Świata

Od układu par tańczących w koło po dawnej izbie weselnej, od koła życia, zakreślanego przez obrzędy przejścia i ważne momenty, od chorwackiego tańca „kolo”, od wędrówki słońca po niebie i pieśni, które śpiewane są „do słońca”, od wędrówki Polaków z Galicji, którzy w czasach cesarstwa austro-węgierskiego wyemigrowali za chlebem do Chorwacji i Bośni...
Zobacz więcej na temat:  chłopi Chorwacja muzykolog mazurek chopin Aleksandra Faryńska kultura ludowa muzyka ludowa folklor folk

Maraton Chopinowski. Marcin Gmys: 20 godzin muzyki, 11 koncertów, 60 autorów i wiele materiałów multimedialnych

- Podczas Maratonu Chopinowskiego będzie 20 godzin muzyki Chopina, natomiast całe wydarzenie będzie trwać 26 godzin, będzie 11 osobnych koncertów, wystąpi ponad 60 autorów, a także będzie wiele materiałów multimedialnych - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Marcin Gmys, dyrektor Polskiego Radia Chopin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 chopin Maja Kluczyńska MUZYKA Fryderyk Chopin