X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

"Miałem błogosławieństwo Czesława Niemena"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 12:18
- Z zamiarem nagrania takiej płyty noszę się od 15 lat. Podzieliłem się nim z Czesławem osobiście, a on mnie pobłogosławił. Dostałem od niego nawet jakieś niedostępne archiwalia - mówił Stanisław Soyka o albumie-hołdzie dla Czesława Niemena.
Audio
Stanisław Soyka
Stanisław SoykaFoto: Wojciech Adam Jurzyk/PR

"Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi" to zbiór 10 piosenek z repertuaru Czesława Niemena. Jej twórca, który gościł w Trójce, chce wykazać, że Niemen był nie tylko świetnym piosenkarzem, lecz także kompozytorem.

/

Fascynacja Stanisława Soyki twórczością tytułowego Mistrza rozpoczęła się w latach młodzieńczych. - Był niezwykle odmienny od całej reszty artystów. Pierwsza jego płyta, którą usłyszałem, to była "Enigmatic". Utwór "Jednego serca" zapamiętałem po pierwszym odsłuchaniu - wspominał muzyk.

W 1979 roku Soyka miał okazję poznać swojego idola osobiście. - Byłem gościem benefisu, który był organizowany przez Westdeutscher Rundfunk  w Kolonii. W pierwszej części artyści polscy śpiewali piosenki Czesława, a w drugiej Niemen sam śpiewał swoje utwory i tak się spotkaliśmy po raz pierwszy - opowiadał gość Trójki.
Soyka już 15 lat temu zaczął myśleć o nagraniu płyty z utworami Niemena. Na przeszkodzie stawał jednak nadmiar zajęć. - Poza tym odkryłem, że jestem zbyt mocno nasiąknięty Niemenem. Co się odezwałem, to wychodziła z tego maniera Niemena. Wiedziałem, że najpierw muszę się od niego "uwolnić", żeby potem nadać jakąś wartość dodaną jego utworom - stwierdził muzyk.

Więcej informacji o płycie "Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi", która jest naszą płytą tygodnia, znajdą Państwo tu .

Zobacz więcej na temat: Czesław Niemen
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak