X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Jerzy Giedroyc

Anty-Kultura

12.07.2011 15:15
Ludzie paryskiej "Kultury" i jej Redaktor przez długie lata byli przedmiotem zajadłych ataków komunistycznej propagandy.

Najczęściej zarzucano im działalność agenturalną. Do klasyki gatunku należy tekst pt. "Cztery oblicza agenta X", który ukazał się w 1985 roku w radzieckim piśmie satyrycznym "Krokodyl". Jego autor Aleksiej Gołub odkrywał przed czytelnikami kulisy szpiegowskiej działalności redaktora "Kultury". Oto w podparyskim Maisons-Laffitte Jerzy Giedroyc próbuje zorganizować spisek, który ma obalić komunizm w Polsce.

Przykrywką dla jego wrogiej działalności jest Instytut Kultury. Według Gołuba, między wydawnictwem, a willą Giedroycia funkcjonuje specjalny sklep, który służy jako skrzynka kontaktowa. Tutaj spotykają się tajemnicze osobistości z zasobnymi portfelami i siatkami.

Oto próbka stylu:

"We Francji dyrektor wydawnictwa Giedroyc nawiązał ścisłą współpracę z CIA i stał się jej zaufanym rezydentem. Pomimo szerokiej działalności wydawniczej, polegającej na wydawaniu wywrotowej literatury antysocjalistycznej, Giedroyc aktywnie zajmuje się werbunkiem agentów CIA spośród polskich emigrantów, a także obywateli przyjeżdżających z PRL. Otrzymując środki od amerykańskiego wywiadu, Giedroyc finansuje poszczególne osoby i grupy, walczące przeciw ustrojowi państwowemu i społecznemu PRL".

Zbiór paszkwili pod adresem Jerzego Giedroycia i "Kultury", opatrzony wstępem Leopolda Ungera został wydany w 1992 roku przez wydawnictwo POMOST.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak