X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Zabili wszystkie świnie w wiosce w ramach "ćwiczeń"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 11:00
Sposób przeprowadzania ćwiczeń na wypadek dżumy afrykańskiej wywołał zdziwienie białoruskich niezależnych mediów.
Audio
Zabili wszystkie świnie w wiosce w ramach ćwiczeń
Foto: fot. gazeta.by

Szczególnie duże emocje wywołało zabijanie i palenie świń w ramach przygotowań do walki z dżumą afrykańską.

Portale internetowe poinformowały, że 16 lutego pracownicy służb weterynaryjnych przyjechali do wsi Niaznanawa pod Nowogródkiem i pozabijali wszystkie świnie. Potem je spalono a obejścia zdezynfekowano. Mieszkańcom sąsiednich wsi zabroniono uboju tych zwierząt i sprzedaży wieprzowiny. Tygodnik "Nasza Niwa" poinformował, że milczenie władz w całej sprawie "spowodowało paniczne nastroje u wiejskiej ludności".

Okoliczni mieszkańcy bojąc się, że ich świnie też zostaną zabrane, sami zaczęli je zabijać. Po wsiach zaczęła krążyć plotka, że u jednego z gospodarzy rzeczywiście zwierzęta te zachorowały i pozdychały.

Dopiero kilka dni później białoruskie Ministerstwo Rolnictwa wydało uspokajający komunikat, że w rejonie nowogrodzkim przeprowadzono ćwiczenia w zwalczaniu dżumy afrykańskiej u świń "w warunkach maksymalnie zbliżonych do realnych z wykorzystaniem efektu zaskoczenia". Hodowcom świń zaczęto wypłacać odszkodowania za utratę zwierząt.

IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak