X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konkurs Wieniawskiego. W III etapie zagra czworo Polaków!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 23:20
Tuż po ogłoszeniu wyników II etapu 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego werdykt jury w Dwójce skomentowali Jacek Hawryluk i Przemysław Psikuta.
Audio
  • Podsumowanie wyników II etapu 15. Konkursu Wieniawskiego (Dwójka)
Maria Włoszczowska
Maria WłoszczowskaFoto: Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego

Do III etapu 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego zakwalifikowało się 13 muzyków:

1. Hanna Asieieva (Ukraina)
2. Amelia Maszońska (Polska)
3. Richard Lin (Tajwan/USA)
4. Arsenis Selalmazidis (Rosja/Grecja)
5. Celina Kotz (Polska)
6. Ryosuke Suho (Japonia)
7. Veriko Tchumburidze (Gruzja/Turcja)
8. Luke Hsu (USA)
9. Robert Łaguniak (Polska)
10. Amalia Hall (Nowa Zelandia)
11. Kim Bomsori (Korea)
12. Maria Włoszczowska (Polska)
13. Seji Okamoto (Japonia)

W audycji gościł jeden z jurorów - prof. Bartosz Bryła, który opowiadał m.in.o tym, jak wygląda głosowanie, i zdradził, czy wśród muzyków, którzy przeszli do kolejnego etapu, są jego faworyci. W gronie 13 muzyków, którzy zagrają w III etapie 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego znalazły się dwie uczennice prof. Bryły: Amelia Maszońska i Celina Kotz. - Nie poznaję obu moich studentek. Estrada działa na nie mobilizująco. Byłem bardzo szczęśliwy po ich występach w obu rundach - przyznał gość Dwójki.

- W II etapie nie mówimy już o doskonałej technice, bo ta jest rzeczą oczywistą. Mówimy o muzykalności. Do III etapu nie dostało się kilkoro dobrych muzyków, ale zapewniam, że jeszcze o nich kiedyś usłyszymy. Konkurs Wieniawskiego przyciąga mnóstwo wspaniałych talentów. Podziwiam ich zaangażowanie i wolę doskonalenia się. Podziwiam ich muzyczną ciekawość i powagę. Mogę to powiedzieć o każdym z uczestników - mówił Maxim Vengerov, przewodniczący jury po ogłoszeniu wyników II etapu. Jak dodał ten etap stanowił wielkie wyzwanie. - Przede wszystkim dlatego, że w jego programie znalazły się sonaty. Te formę można potraktować jako ostateczny test, bo wymaga ona doświadczenia i ogrania - ocenił Maxim Vengerov

Jacek Hawryluk i Przemysław Psikuta komentowali szeroko występy czwórki Polaków w konkursie. Jak przyznali, lista muzyków, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu, nie jest dla nich zaskoczeniem, poza jednym wyjątkiem. Zdradzili też, kogo według nich zabrakło wśród muzyków, którzy zagrają dalej. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Konkurs Wieniawskiego
wieniawski 1200.jpg
Komentarze do końcówki II etapu

Tytuł audycji: Podsumowanie II Etapu Konkursu Wieniawskiego

Prowadzili:  Jacek Hawryluk i Przemysław Psikuta

Goście: prof. Bartosz Bryła (juror 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, pedagog), Jakub Puchalski (krytyk "Tygodnika Powszechnego", członek Kapituły Krytyków)

Data emisji: 15.10.2016

Godzina emisji: 22.00

gs/mc

Komentarze1
aby dodać komentarz
radiomaniak2016-10-16 09:14 Zgłoś
Mimo zaproszenia do odsluchania audycji aktywne sa jedynie poranki dwojki.

Czytaj także

III etap Konkursu. Mozart, Bach i nerwy

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 14:38
– III etap zapowiada się bardzo interesująco. Pokaże nam prawdziwą muzykalność. A sprawdzać ją będziemy na Mozarcie – mówił Maxim Vengerov, przewodniczący jury Konkursu Wieniawskiego.
rozwiń zwiń