Chór Polskiego Radia śpiewa psalmy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 20:52
Zapraszamy na koncert Chóru Polskiego Radia "In libro psalmorum”, który odbędzie się 18 października w kościele ss. Norbertanek w Krakowie. Dyryguje Izabela Polakowska-Rybska.
Chór Polskiego Radia
Chór Polskiego RadiaFoto: mat. promocyjne

Psalmy to modlitwy uniwersalne. Zbiór świadczący o możliwości zwrócenia się do Boga w sposób bezpośredni, przedłożenia mu swych własnych problemów, wyznania posłuszeństwa albo osobistego zaangażowania w wychwalanie Stwórcy. Jak z zadaniem tym radzili sobie kompozytorzy na przestrzeni wieków, a jak poradzili sobie współcześni? Przekonamy się podczas kolejnego występu Chóru Polskiego Radia, w programie którego zabrzmią psalmy tak znakomitych twóców jak Felix Mendelssohn-Bartholdy, Josef Rheinberger, Józef Świder, Tadeusz Szeligowski, a także prawykonania utworów Pawła Łukaszewskiego i Henryka Jana Botora.

koncert "In libro psalmorum"

18 października 2014 roku, godz. 19.00

kościół ss. Norbertanek w Krakowie

***
Zapraszamy również na kolejne występy Chóru Polskiego Radia:
7 listopada Chór zagości w nowym gmachu Filharmonii Szczecińskiej. I to z programem niezwykłym. Wraz z Chórem Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie pod batutą Ewy Strusińskiej, a także z międzynarodową grupą solistów (Nathalie de Montmollin - sopran, Vernon Kirk - tenor, Jarosław Bręk - baryton) wykona monumentalne "War Requiem" op. 66 Benjamina Brittena.
Wpisując się w skłaniający do kontemplacji nastrój Wszystkich Świętych i Zaduszek, Chór Polskiego Radia przygotował specjalny koncert również na ten listopadowy okres. W wieczorze zatytułowanym "Memento Mori" zabrzmią m.in. "Stabat Mater” Giovanniego Pierluigi da Palestriny,  "Agnus  Dei” z filmu "König der Letzten Tage” Wojciecha Kilara, "In paradisum” Pawła Szymańskiego czy "Agnus Dei” z "Polskiego Requiem” Krzysztofa Pendereckiego. Koncert odbędzie się 22 listopada w kościele ss. Norbertanek w Krakowie, Chór poprowadzi Anna Szostak.
W ostatnich dniach listopada Chór Polskiego Radia ponownie spotka się z Raschèr Saxophone Quartet. Na koncerty z tym kapitalnym zespołem zaprosi zarówno melomanów z Polski (28 listopada, Filharmonia Krakowska) jak i Niemiec (30 listopada, Luterische Kirche, Konstanz). W programie utwory Krzysztofa Pendereckiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Felixa Mendelssohna–Bartholdy'ego i Krzysztofa Meyera. Zespołami dyrygować będzie Izabela Polakowska-Rybska.

Zobacz więcej na temat: Chór Polskiego Radia Kraków
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak