"Implozja" - obejrzyj nagranie wideo!

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 16:37
Romans na tle warszawskiej Pragi. Zobacz specjalne słuchowisko, które Dwójka przygotowała wspólnie z Teatrem Powszechnym.
Implozja Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk na festiwalu Otwarta Ząbkowska. Warszawa, 23 sierpnia 2015
"Implozja" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk na festiwalu Otwarta Ząbkowska. Warszawa, 23 sierpnia 2015Foto: Grzegorz Śledź/PR2

W ramach festiwalu Otwarta Ząbkowska warszawska ulica Ząbkowska po raz kolejny stała się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki - teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy i spotkania.

Program 2 Polskiego Radia we współpracy z Teatrem Powszechnym w Warszawie przygotował specjalnie na tę okazję słuchowisko, które zostało zaprezentowane na Ząbkowskiej i transmitowane na antenie radia.

23 sierpnia o godz. 18.00 w przestrzeni otwartej ul. Ząbkowskiej 7-9 widzowie mogli zobaczyć "Implozję" w reż. Pawła Łysaka na podstawie tekstu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Wystąpią: Jacek Beler, Magdalena Koleśnik, Natalia Sikora i Michał Sitarski. Towarzyszyć im będzie - grana na żywo - muzyka zespołu Mięśnie. 

Romans na tle rewitalizacji Pragi. Rozmowa z reżyserem słuchowiska Pawłem Łysakiem >>>

 "Implozja" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk na festiwalu Otwarta Ząbkowska. Warszawa, 23 sierpnia 2015. Fot. Grzegorz Śledź/PR2 "Implozja" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk na festiwalu Otwarta Ząbkowska. Warszawa, 23 sierpnia 2015. Fot. Grzegorz Śledź/PR2

Lądowanie na planecie Praga. Rozmowa z aktorami słuchowiska >>>

Warto dodać, że 6 września o godz. 18.00 pod tym samym adresem pokazane zostanie drugie słuchowisko przygotowane wraz z radiową Dwójką: "Czterech śpiących" w reż. Aleksandry Jakubczak na podstawie tekstu Krzysztofa Szekalskiego.

Festiwal Otwarta Ząbkowska realizowany jest w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy Teatru Powszechnego z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi oraz Dzielnicą Praga-Północ. Festiwal miał swoją inaugurację 11 lipca. Kontynuacja festiwalu: 5 i 6 września.

***

jp/mc

Zobacz więcej na temat: słuchowisko TEATR Warszawa
Czytaj także

Paweł Łysak o "Implozji"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 16:40
Reżyser i dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie opowiedział o słuchowisku przygotowanym w ramach festiwalu Otwarta Ząbkowska.
rozwiń zwiń