Polskie Radio
Section05

Paweł Łysak

Od Biblii do newage'owej utopii w "Trójce pod Ksieżycem"

"Bóg i proch" – pod takim tytułem realizowany jest w Laboratorium CSW Zamku Ujazdowskim eksperymentalny cykl, nazwany przez jego twórców audio-teatrem. 6 maja zostanie zaprezentowana część druga. "Imagine" – to z kolei tytuł nowego spektaklu Krystiana Lupy, którego warszawska premiera odbędzie się w Teatrze Powszechnym 7 maja.  
Zobacz więcej na temat:  Trójka Barbara Marcinik Aleksandra Kaczkowska Tomasz Man Karolina Gorczyca John Lennon Leszek Możdżer KULTURA

Powrót do "Piaskownicy". "Scena teatralna Trójki"

W najbliższą niedzielę zapraszamy na "Scenę teatralną Trójki". Przypomnimy słuchowisko, zrealizowane w 2007 roku w Teatrze Polskiego Radia dla Programu 3, pt. "Piaskownica", autorstwa Michała Walczaka. Tytułowa "Piaskownica" to studium relacji uczuciowych między ludźmi. To w niej rozgrywa się walka między kobietą i mężczyzną, w których wcielili się m.in. Danuta Szaflarska i Wiesław Michnikowski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Barbara Marcinik Danuta Szaflarska Wiesław Michnikowski TEATR Teatr Polskiego Radia słuchowisko

Kontrowersyjna "Klątwa". "Jako katolik czuję się urażony"

Wulgarny, bluźnierczy, skandaliczny. Tak wiele osób postrzega spektakl „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljića, który wystawiany jest na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. Dlaczego w ostatnich dniach sztuka ta wywołała tak głośne kontrowersje? Co można uznać za skandaliczne, a co dopuszczalne w przedstawieniu teatralnym? O tym rozmawialiśmy w audycji „Rozpruwacz kulturalny”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24