REKLAMA

Koryfeusz Muzyki Polskiej - poznaj nominowanych

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 13:12
W Dwójce przedstawiamy sylwetki nominowanych do tegorocznych nagród polskiego środowiska muzycznego - Koryfeusz Muzyki Polskiej.
Audio
 • Marta Szoka o Karolu Mossakowskim nominowanym do Koryfeusza Muzyki Polskiej w Kategorii Debiut Roku (Poranek Dwójki)
 • Jerzy Kornowicz o Agacie Zubel nominowanej do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Osobowość Roku (Poranek Dwójki)
 • Jerzy Knetig o Rafale Siwku nominowanym do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Osobowość Roku (Poranek Dwójki)
 • Jerzy Szczerbakow o Adamie Bałdychu nominowanym do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Osobowość Roku (Poranek Dwójki)
 • Emilia Sitarz o Dorocie Miśkiewicz nominowanej do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Osobowość Roku (Poranek Dwójki)
 • Katarzyna Budnik-Gałązka o Łukaszu Dyczko nominowanym do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Debiut Roku (Poranek Dwójki)
 • Stanisław Dybowski o Hubercie Rutkowskim nominowanym do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Osobowość Roku (Poranek Dwójki)
 • Zuzanna Głowacka o Danielu Stachule nominowanym do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Debiut Roku (Poranek Dwójki)
 • Tadeusz Deszkiewicz o koncercie charytatywnym "Wyśpiewać nadzieję. Gwiazdy scen operowych dla Jacka Janiszewskiego" nominowanym do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Wydarzenie Roku (Poranek Dwójki)
 • Jacek Marczyński o prapremierze opery Dariusza Przybylskiego "Orphee. Tragedie lyrique en musique" w Warszawskiej Operze Kameralnej, nominowanej do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Wydarzenie Roku (Poranek Dwójki)
 • Róża Światczyńska o Konkursie Chopinowskim, nominowanym do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Wydarzenie Roku (Poranek Dwójki)
 • Magdalena Łoś o otwarciu Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu nominowanym do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Wydarzenie Roku (Poranek Dwójki)
 • Joanna Wnuk-Nazarowa widowisku „JIMEK+” podczas festiwalu Solidarity of Arts nominowanym do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Wydarzenie Roku (Poranek Dwójki)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Sodanie Chea/flickr/CC BY 2.0

Zobacz także
muzyk idzie flickr 1200.jpg
Koryfeusz Muzyki Polskiej. Równi wśród równych

Koryfeusz Muzyki Polskiej to nagroda, która powstała w 2011 roku z inicjatywy środowiska muzycznego i przez to środowisko jest przyznawana najwybitniejszym jej przedstawicielom. Nagroda jest wyróżnieniem dla osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze różnorodnej - gatunkowo i chronologicznie - muzyki polskiej.

Koryfeusz jest przyznawany twórcom, artystom wykonawcom, muzykologom, krytykom, dziennikarzom, humanistom, badaczom, animatorom, popularyzatorom i menedżerom kultury, grupom artystów, a także instytucjom, wydarzeniom artystycznym oraz różnorodnym projektom twórczym, animacyjnym i edukacyjnym.

Nagrodę w kategoriach Osobowość Roku, Wydarzenie roku i Nagroda Honorowa przyznaje Kolegium Elektorów, w skład którego wchodzą rektorzy akademii muzycznych, uniwersytetów, dyrektorzy instytutów muzykologii, dziennikarze z mediów zajmujących się muzyką, przedstawiciele związków i organizacji branżowych, a także wszyscy laureaci dotychczas nagrodzeni nagrodą we wszystkich kategoriach. Nagrodę w kategorii Debiut Roku przyznaje się na podstawie otwartego dla wszystkich głosowania, które odbędzie się między 19 a 22 września na stronie www.koryfeusz.org.pl.

Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystej gali 1 października, w szóstą rocznicę działalności IMiT, przypadającą w Międzynarodowym Dniu Muzyki. Uroczystość odbędzie się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, a jej współorganizatorem jest Program 2 Polskiego Radia.

Na transmisję gali (1.10, godz. 19.00) zapraszamy do radiowej Dwójki. Na naszej stronie internetowej będzie transmisja wideo tego uroczystego wieczoru.