13. Mózg Festival w Warszawie i Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 17:17
Koncerty Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych "Mózg Festival" odbywają się w tym roku pod hasłem "Zejdźmy na Ziemię".
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

W tym roku MÓZG Festival rozpoczynamy trasą duetu Joey Baron & Robyn Schulkowsky w trzech miastach:
22 września - Warszawa
23 września - Bydgoszcz
25 września - Kraków

Przez kolejne dziesięć tygodni w Bydgoszczy (23.09-11.11) będą mieli Państwo okazję usłyszeć wspaniałych innowacyjnych artystów, improwizatorów czy badaczy dźwięku takich jak Rashad Becker, Come Down to Earth Choir and Orchestra, Kondensator Przepływu, Ilia Belorukov, Kate Crawford, Orchestra of New Creations, Experiment and Musical Improvisations, Polemica, Už Jsme Doma, Piotr Grygor, Lindha Kallerdahl, John Holmström, Michael Zerang, Piotr Mełech, Ksawery Wójciński, Miłosz Pękala, Marina Cyrino, Nicola Hein i wielu innych.

Warszawska część festiwalu rozpocznie się 28 listopada i zaprezentują się podczas niej tacy artyści jak: Dominik Strycharski, Roomet Jakapi, Aleksandra Klimczak, Krzysztof Magura, Radosław Włodkowski, Marina Cyrino, Merje Kägu, La Tene, Bagg*fish, Vasco Trilla, Aurey Chen, Jan Emil Młynarski, Mazzoll & Arhythmic Perfection oraz Emptyset i inni.

Pełny program festiwalu oraz informacje o artystach dostępne są na stronie: festiwal.mozg.pl

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych "Mózg Festival" jest spotkaniem artystów tworzących i poruszających się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej, sztuki performance, audio i wideo instalacji, w których muzyka odgrywa istotną rolę. Festiwal prezentuje najnowsze techniki wykonawcze oraz połączenia interdyscyplinarne w kontekście i poszanowaniu tradycji.

W latach 2016-2018 realizacji kolejnych edycji towarzyszą hasła zwracające uwagę na problemy pojawiające się we współczesnym świecie. Działania festiwalowe i wokółestiwalowe zwracją uwagę na taką problematykę jak: źródła konfliktów międzyludzkich, zagrożenie wojną, manipulowanie społeczeństwami, uciekanie w przestrzeń wirualną, brakiem wzajemnego poszanowania i akceptowania inności, nierozumienia zasad współistnienia na naszej planecie.

W 2016 festiwal odbywał się pod hasłem "Make Art Not War" (Rób sztukę, a nie wojnę). Hasło tegorocznej edycji to "Come Down To Earth" (Zejdźmy na Ziemię). Hasło w roku 2018 to "Spirituality Is Common" (Duchowość jest Powszechna).

materiały prasowe/bch/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak