X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspominamy Macieja Kazińskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 12:00
Maciej Kaziński był naszym radiowym kolegą, muzykiem, pomysłodawcą i wieloletnim dyrektorem festiwalu "Pieśń Naszych Korzeni" w Jarosławiu, gdzie spotykają się ze sobą najróżniejsze tradycje muzyczne dawnego świata.
Audio
Maciej Kaziński
Maciej KazińskiFoto: materiały prasowe

Maciej Kaziński 1200.jpg
Dolnośląski mikrokosmos Macieja Kazińskiego

Od wielu lat zajmował się badaniem muzyki dawnej. Odbył wiele wypraw śladami archaicznych kultur muzycznych: m. in. do Grecji, Egiptu, Gruzji, Iranu, Syrii, Peru, Rumunii, Ukrainy, na Korsykę i Sardynię.  Od początku istnienia Scholi Teatru Węgajty był współtwórcą i wykonawcą większości spektakli i programów koncertowych wykonywanych przez ten zespół. 

Maciej Kaziński od pewnego czasu zmagał się z chorobą. W Polskim Radiu odbył się specjalny charytatywny koncert, z którego dochód przeznaczony był na pomoc w walce o zdrowie. Niestety choroba okazała się silniejsza.

***

Przygotowała: Justyna Piernik

Data emisji: 15.09.2018

Godzina emisji: 10.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cuda muzyczne i duchowe w Jarosławiu

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 12:57
W audycji wysłuchaliśmy relacji z XXVI Festiwalu Pieśń Naszych Korzeni. Zabrzmiały fragmenty koncertów, a o swoich doświadczeniach opowiedzieli organizatorzy, artyści i uczestnicy.
rozwiń zwiń