Publiczność ponownie na koncertach Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Na początek Long Long

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 16:01
Polskie Radio zaprosiło na pierwszy, po pandemicznej przerwie, koncert Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. W piątek 11 czerwca o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego wystąpił chiński tenor Long Long. Laureatowi Nagrody Polskiego Radia w 10. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki (2019) towarzyszyła OPRW pod dyrekcją Michała Klauzy. Retransmisja 27 czerwca na antenie Programu 2 Polskiego Radia.
Long Long
Long LongFoto: materiały prom.

klauza michal 1200.jpg
Michał Klauza. Z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie na dobre i na złe

Po wielu miesiącach pandemii, w trakcie których muzycy prezentowali się widzom i słuchaczom jedynie w formie online, życie koncertowe wraca powoli do normy. Bardzo cieszy to artystów Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, która 11 czerwca, spotkała się z fanami muzyki klasycznej w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Bohaterem wieczoru był wybitny chiński tenor Long Long, który zaprezentował najpiękniejsze arie operowe ze światowego i polskiego repertuaru.

Long Long uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych śpiewaków młodego pokolenia. Zdobył Grand Prix de l’Opéra w Bukareszcie (2016), Concorso Internazionale Voci Verdiane w Busseto (2017), znalazł się w finale Operaliów (2018). Jest członkiem Studia Operowego Bayerische Staatsoper w Monachium. Występował m.in. w ramach Festiwalu Maggio Musicale Fiorentino, w sezonie 2019/2020 rozpoczął współpracę z Operą w Hanowerze.

Laureat 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki z 2019 roku podczas swoich występów w Teatrze Wielkim oczarował publiczność i jury, zdobywając wiele nagród, w tym m.in. III miejsce, nagrodę Piotra Beczały, nagrodę Marii Fołtyn i nagrodę Polskiego Radia. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego artyście towarzyszyła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy. W programie wieczoru najpiękniejsze arie tenorowe ze światowego i polskiego repertuaru operowego, w tym m.in. dzieła Moniuszki, Mozarta, Verdiego czy Pucciniego.

  • Koncert symfoniczny Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie – piątek 11 czerwca o godz. 19.00 retransmisja 27 czerwca na antenie Programu 2 Polskiego Radia, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na  Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.
  • Kolejny koncert OPRW w piątek 18 czerwca o godz. 19.30: Viva el tango! Wykonawcy: Klaudiusz Baran – bandoneon; Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie; Michał Klauza – dyrygent.

materiały pras.

Czytaj także

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie zainaugurowała sezon. Zobacz WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 21:09
W niedzielę z pierwszym koncertem po wakacyjnej przerwie wystąpiła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. W Studiu im. Witolda Lutosławskiego muzykom towarzyszyła znakomita śpiewaczka - Olga Pasiecznik. Zobacz zapis wideo koncertu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arkadiusz Krupa i Bassem Akiki z Orkiestrą Polskiego Radia [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 10:00
Arkadiusz Krupa wraz z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie wystąpili na niezwykłym koncercie symfonicznym. Dyrygował Bassem Samir Akiki. Na transmisję koncertu zapraszaliśmy w środę (28 kwietnia) od godz. 18 na antenie PR2, na stronie - dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i na kanale YouTube Polskiego Radia. Posłuchaj i zobacz! 
rozwiń zwiń