Polskie Radio
Section05
śpiew

Publiczność ponownie na koncertach Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Na początek Long Long

Polskie Radio zaprasza na pierwszy, po pandemicznej przerwie, koncert Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. W piątek 11 czerwca o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego wystąpi chiński tenor Long Long. Laureatowi Nagrody Polskiego Radia w 10. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki (2019) towarzyszyć będzie OPRW pod dyrekcją Michała Klauzy.
Zobacz więcej na temat:  Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie śpiew opera

O kobietach, o "Ziemi"

Ostatnio w filmie „Agonia”, w reżyserii Tomasza Knittla, przez (rzekomo) odchodzący świat muzyki tradycyjnej przeprowadzał nas Adam Strug. Nadszedł czas na kobiece spojrzenie na to uniwersum. O współczesnej wsi przez pryzmat pieśni ludowej opowiada nowy film Zuzanny Solakiewicz. „Ziemia” to film kobiety o kobietach. Śpiewaczkach starszego i młodego pokolenia. Muzyka jest w tu równie ważna, jak obraz. 
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Magdalena Tejchma Kraków śpiew

Kariera wokalna. Jak postawić pierwsze kroki?

Swoją kreatywność i wrażliwość można wyrażać na wiele sposób, np. wokalnie. Jak się okazuje, śpiewać może każdy, nawet jeśli na początku wydaje się, że dana osoba nie ma do tego talentu. W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" Adrianna Maja Kućmierz,  aktorka i wokalistka opowiedziała jak kształcić swój głos, jeśli marzymy o zostaniu piosenkarzem lub piosenkarką.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem dzieci radio dla dzieci piosenki dla dzieci Lew i Królik w PRD śpiew zdolności

Łukasz Borowicz: Christa Ludwig była wybitną interpretatorką pieśni Mahlera

- Gdy wspominam karierę Christy Ludwig to przede wszystkim są to dla mnie pieśni Mahlerowskie do słów Rűckerta. Są to jedne z najgłębszych kart muzycznych, zapisanych w dziejach fonografii. Dzięki tym nagraniom Christa Ludwig będzie zawsze obecna w sercach i umysłach ludzi, którzy kochają muzykę - mówił w Dwójce Łukasz Borowicz, dyrygent.
Zobacz więcej na temat:  odeszli 2021 śpiew Paweł Siwek opera Dwójka