Polskie Radio
Section05
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

Arkadiusz Krupa i Bassem Akiki z Orkiestrą Polskiego Radia [ZOBACZ WIDEO]

Arkadiusz Krupa wraz z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie wystąpili na niezwykłym koncercie symfonicznym. Dyrygował Bassem Samir Akiki. Na transmisję koncertu zapraszaliśmy w środę (28 kwietnia) od godz. 18 na antenie PR2, na stronie - dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i na kanale YouTube Polskiego Radia. Posłuchaj i zobacz! 
Zobacz więcej na temat:  Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

Mariusz Gradowski: muzyka musi być równoprawnym partnerem w opowiadaniu historii

- Jeszcze kilka lat temu rozmowa o muzyce filmowej skazana była na porażkę. Uważano, że jest to sztuka gorsza względem muzyki koncertowej, względem muzyki autonomicznej - opowiadał w audycji muzykolog, dziennikarz Dwójki Mariusz Gradowski.
Zobacz więcej na temat:  Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie muzyka filmowa Wojciech Kilar Krzysztof Zanussi Mariusz Gradowski Michał Klauza Jan Duszyński Beata Kwiatkowska Andrzej Sułek

NOSPR ma 85 lat. "Górecki, Kilar, Penderecki uważali ją za swoją orkiestrę"

"Skupione, pobladłe z emocji twarze muzyków i oczy wpatrzone w dyrygenta, wiedziały, że cała Polska słucha" - tak relacjonowano w  tygodniku "Antena" pierwszy koncert Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, który odbył się 2 października 1935 roku. 
Zobacz więcej na temat:  Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie jubileusz NOSPR Joanna Wnuk-Nazarowa Krzysztof Penderecki Dwójka Andrzej Sułek Beata Kwiatkowska

Koncert w 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Transmisja

W niedzielę 13 grudnia, w 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, radiowa Dwójka zaprasza na specjalny koncert Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Program wypełnią utwory trzech kompozytorów manifestujących swą postawą i twórczością sprzeciw wobec totalitarnej opresji. Transmisja ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego o godz. 15.00 na antenie, na stronie dwojka.polskieradio.pl, Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

Stefan Rachoń. Artysta na estradzie i poza nią

- Stefan w domu nie zmieniał się. Był takim samym człowiekiem jak na estradzie. Swoją osobowością wypełniał całą przestrzeń wokół. Do ostatniej chwili żył muzyką. Gdy moje uczennice przychodziły na lekcje śpiewu do naszego domu, zawsze służył radą - wspominała w archiwalnym nagraniu Barbara Nieman, śpiewaczka operowa i druga żona Stefana Rachonia - założyciela Orkiestry Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Stefan Rachoń Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie Polskie Radio Dwójka Jakub Kukla Andrzej Zieliński 95 lat Polskiego Radia

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia inauguruje nowy sezon artystyczny

Orkiestra wystąpi pod batutą jednego z najwybitniejszych światowych dyrygentów Pinchasa Steinberga. - Koncert inauguracyjny odbędzie się zgodnie z wymogami sanitarnymi w związku z epidemią koronawirusa - wyjaśnia dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia Ewa Bogusz-Moore.
Zobacz więcej na temat:  Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie muzyka klasyczna koncert Polskie Radio MUZYKA W POLSKIM RADIU Ewa Bogusz-Moore POLSKA

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Szymon Nehring i Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie [Wideo]

Trwa 24. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena - kompozytora, którego 250. rocznicę urodzin obchodzi cały świat muzyczny. Nadzwyczajne okoliczności uwarunkowane pandemią wpłynęły zarówno na przesunięcie terminu festiwalu na jesień, jak i na nowe oblicze jego programu. Programu 2 Polskiego Radia transmituje festiwalowe koncerty. Wideo z wydarzenia można oglądać na stronie internetowej Dwójki. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie Szymon Nehring Joanna Grotkowska