Polska premiera powieści Haruki Murakamiego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 09:00
We wtorkowej audycji "Wybieram Dwójkę" o najnowszej powieści Haruki Murakamiego "Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa". Książka, która właśnie ma swoją premierę w Polsce, w Japonii w ciągu doby stała się bestsellerem, osiągając sprzedaż 600 tysięcy egzemplarzy.
Fragment okładki książki Haruki Murakamiego Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa
Fragment okładki książki Haruki Murakamiego "Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa"Foto: Wydawnictwo Muza/materiały promocyjne

Haruki Murakami, od kilku lat faworyt w wyścigu do literackiej Nagrody Nobla, wraca do realistycznego stylu docenionego przez czytelników powieści "Norwegian Wood". Najnowsza książka japońskiego pisarza  to opowieść o życiowej podróży, poszukiwaniu tożsamości i prawdy o tym, co się wydarzyło w przeszłości. W ciągu tygodnia od premiery w Japonii rozszedł się jej cały nakład - półtora miliona egzemplarzy.

W audycji będziemy też mówić o książce "Tajemnica Caravaggia" Tilmana Rohriga.

Zapowiemy również tegoroczną odsłonę festiwalu Ars Cameralis. Festiwal, który potrwa od 10 do 26 listopada, to cykl koncertów, wystaw i dyskusji, warsztatów literackich oraz prezentacji filmowych przybliżających sztukę usytuowaną w różnorodnych tradycjach.

Zaprasza Justyna Piernik.

5 listopada (wtorek), godz. 16.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak