Cyfrowe Radio Chopin. 24 godziny na dobę!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 20:00
Przegapiłeś występ ulubionego uczestnika Konkursu Chopinowskiego albo po prostu chcesz usłyszeć go jeszcze raz? Zapraszamy do korzystania z cyfrowego Radia Chopin!
Audio
  • Jacek Hawryluk o cyfrowym Radiu Chopin (Poranek Dwójki)
  • Od 1927 roku Polskie Radio jest przy Konkursie Chopinowskim. Małgorzata Małaszko, dyrektor Programu 2 Polskiego Radia, oraz Krzysztof Łuszczewski, dyrektor Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia, zapraszają do słuchania Radia Chopin (Do południa/Trójka)
  • Krzysztof Łuszczewski o cyfrowym Radiu Chopin oraz o cyfrowych perspektywach radiowej Dwójki (Wybieram Dwójkę)
Cyfrowe Radio Chopin. 24 godziny na dobę
Foto: pixabay/domena publiczna

CYFROWE RADIO CHOPIN>>>

Na platformie cyfrowej Polskiego Radia posłuchacie wszystkich występów na każdym etapie XVII Konkursu Chopinowskiego - od pierwszego dnia przesłuchań (3 października) po występy laureatów (21-23 października). Wszystko opatrzone oczywiście fachowym komentarzem dziennikarzy Programu Drugiego Polskiego Radia. Przesłuchania i koncerty omawiane będą z udziałem zaproszonych gości. Nie zabraknie też wywiadów i relacji reporterskich z przebiegu konkursu.

Serwis specjalny
Chopin 1200.jpg
Konkurs chopinowski w Polskim Radiu

W nadającym przez całą dobę Radiu Chopin przedstawione zostaną portrety wszystkich tegorocznych jurorów w audycji "Po pierwsze Chopin" oraz sylwetki polskich uczestników w audycji "Polacy w Konkursie". Poza samym konkursem Dwójka wypełni jego program także najciekawszymi audycjami poświęconymi Fryderykowi Chopinowi:

- "Kto słucha nie błądzi czyli Płytowym Trybunałem Dwójki", w którym Jacek Hawryluk z gośćmi ocenia nagrania chopinowskie najlepszych pianistów.

- "Duża czarna – Chopin z archiwum Jana Webera" – wybiera i komentuje autor Przemysław Psikuta i jego goście.

- "Chopin osobisty" – Róży Światczyńskiej prezentującej nagrania i rozmowy z wykonawcami.

Przypomniane będą ponadto "Koncerty Chopinowskie" Adama Rozlacha.

Najcenniejsze archiwalia pojawią się między tymi autorskimi propozycjami. Będą to nagrania laureatów poprzednich Konkursów Chopinowskich oraz wywiady z tymi artystami, z których wielu należy do legend światowej pianistyki.

Cyfrowe Radio Chopin to niepowtarzalna okazja, by uczestniczyć w fenomenie Konkursu Chopinowskiego o dowolnej porze dnia czy nocy! Zaczynamy nadawać już 28 września o godz. 10.00.

Radio Chopin, czyli Dwójka do kwadratu powstaje jako pomysł wspólny Programu 2 i Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia. Nad całością nowego cyfrowego Programu czuwają szefowie radiowej Dwójki – Małgorzata Małaszko i Jacek Hawryluk oraz dyrektor CRRC Krzysztof Łuszczewski.

W sobotnim "Poranku Dwójki" o Radiu Chopin rozmawialiśmy z Jackiem Hawrylukiem. Zapraszamy także na spotkanie z Krzysztofem Łuszczewskim w poniedziałkowej audycji "Wybieram Dwójkę" (28.09 ok. godz. 17.00). Tego samego dnia o godz. 10.30 dyrektor CRRC oraz Małgorzata Małaszko opowiedzą też o przedsięwzięciu w radiowej Trójce.

***

mm/bch

Czytaj także

XVII Konkurs Chopinowski na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 14:00
Jak co 5 lat, będziemy przez niemal cały październik na miejscu - w Filharmonii Narodowej. Przeżyj Konkurs Chopinowski z Dwójką!
rozwiń zwiń