X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Philipp Lynov zwycięzcą XI Konkursu Pianistycznego im. Paderewskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 12:00
Konkurs wygrał 20-letni student Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, który w finale wykonał II Koncert fortepianowy g-moll Sergiusza Prokofiewa. Drugą nagrodę otrzymał Polak, 21-letni Kamil Pacholec.
Philipp Lynov
Philipp LynovFoto: Jarosław Pruss

Paderewski konkurs 1200.jpg
11. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Decyzją jury pod przewodnictwem prof. Piotra Palecznego, I nagroda trafiła do Rosjanina Philippa Lynova. II nagrodę otrzymał Polak - student bydgoskiej Akademii Muzycznej w Klasie prof. Ewy Pobłockiej. III nagroda konkursu przypadła pianistce japońskiej Yasuko Furumi. Przyznano także dwa wyróżnienia. Ich laureatami zostali: Koreanka Kim Saetbyeol oraz Rosjanin Sergiej Belyavsky.

Wręczenie nagród, ogłoszenie nagród pozaregulaminowych oraz koncert laureatów odbędą się 24 listopada 2019 roku o godzinie 17.00 w Filharmonii Pomorskiej. Powtórzenie koncertu laureatów w poniedziałek 25 listopada o 19.00 w Filharmonii Narodowej.

Retransmisja na naszej antenie we wtorkowej audycji "Pora koncertowa" o 13.00. Zapraszamy również na podsumowanie konkursu w "Poranku Dwójki" w poniedziałek 25 listopada o 9.30. Omówienie i prezentacja nagrań laureatów i najciekawszych uczestników także w audycji "Chopin osobisty" 24 listopada.


Bliżej Paderewskiego. Poznaj unikalne archiwalia>>>

Konkurs odbywa się pod Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Solistą Koncertu Inauguracyjnego był Nikita Mndoyants, zwycięzca VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, w 2007 roku, który zagrał z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej im. Paderewskiego.

23 listopada 2019, w oczekiwaniu na werdykt Jury, wystąpił Krzysztof Herdzin, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w klasie fortepianu Jerzego Sulikowskiego i Katarzyny Popowej-Zydroń, prezentując jazzowe aranżacje utworów Ignacego Jana Paderewskiego.

Program 2 PR jest patronem medialnym Konkursu. Koncert laureatów w Filharmonii Pomorskiej 24.11 oraz w Filharmonii Narodowej 25.11.

Zobacz więcej na temat: Róża Światczyńska Dwójka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak