X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

60. rocznica urodzin Eugeniusza Knapika w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2011 03:11
Z okazji przypadającej w tym roku 60. rocznicy urodzin prof. Eugeniusza Knapika w najbliższych dniach radiowa Dwójka nada audycję oraz koncert poświęcone temu wybitnemu kompozytorowi i pianiście.
Audio

W czwartkowy wieczór, 17 listopada o godz. 21.30, Beata Stylińska zaprasza na "Słowa po zmroku – Portret prof. Eugeniusza Knapika". Gościem specjalnym audycji będzie jubilat – Eugeniusz Knapik.

Następnego dnia, 18 listopada o godz. 19.30, na antenie Programu 2 rozpocznie się transmisja koncertu dedykowanego śląskiemu kompozytorowi. Wystąpią: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Chór Filharmonii Śląskiej i Chór Polskiego Radia oraz soliści Olga Pasiecznik – sopran i Tomáš Černý – tenor. Artyści zaprezentują Introduction to Mystery na tenor chór i orkiestrę Eugeniusza Knapika – utwór stanowiący prolog do dramatu muzycznego Moby Dick, oraz IV Symfonię G-dur Gustava Mahlera.

Introduction to Mystery z 2005 r. stanowi I akt dramatu muzycznego Moby Dick, opartego na powieści Hermana Melville’a. W warstwie fabularnej dramat jest historią o polowaniu na białego wieloryba. Jak mówi kompozytor: "W tę przygodową fabułę wpleciona jest bogata, biblijna symbolika (...) o losie człowieka, jego relacjach z Bogiem, Naturą i Przeznaczeniem". Twórcą libretta do dzieła jest Krzysztof Koehler.

Eugeniusz Knapik studiował kompozycję pod kierunkiem Henryka Mikołaja Góreckiego. W latach 2002-2008 był rektorem, a obecnie jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak