130. rocznica urodzin Witkacego w Dwójce!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 11:50
Minęły właśnie 130. urodziny Stanisława Ignacego Witkiewicza. Zapraszamy na audycje poświęcone pisarzowi.
Jak podkreślają znawcy życia i twórczości Witkacego, słowem, które najlepiej go charakteryzowało, było nienasycenie
Jak podkreślają znawcy życia i twórczości Witkacego, słowem, które najlepiej go charakteryzowało, było "nienasycenie"Foto: Wikipedia/Tadeusz Langier/domena publiczna

Od poniedziałku 23 lutego do piątku 27 lutego w cyklu: "To się czyta" słuchają Państwo wyboru "Listów Stanisława Ignacego Witkiewicza do rodziny, przyjaciół, znajomych i tzw. wrogów" w interpretacji Wojciecha Wysockiego.

W sobotę 28 lutego w "Wieczorze ze słuchowiskiem" o godzinie 22.30 - słuchowisko wg dramatu  Witkacego pt. "W małym dworku" w reżyserii Helmuta Kajzara z udziałem Danuty Szaflarskiej, Zbigniewa Zapasiewicza, Wojciecha Siemiona, Zofii Rysiówny, Zofii Saretok, Zygmunta Kęstowicza, Krystyny Miecikówny i Andrzeja Seweryna. Jest to nagranie z 1969 roku.
"622 upadki Bunga, czyli Demoniczna kobieta". Posłuchaj powieści Witkacego w interpretacji Jana Frycza>>>

Serdecznie Państwa zapraszamy.

bch/jp

Zobacz więcej na temat: Stanisław Ignacy Witkiewicz
Czytaj także

Listy do przyjaciół i wrogów

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 12:00
Pierwszy tom korespondencji Stanisława Ignacego Witkiewicza z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi oraz tzw. wrogami obejmuje m.in. dziecięce dopiski do listów Stanisława Witkiewicza ojca, listy do Bronisława Malinowskiego, do matki - Marii Witkiewiczowej, do Ireny Solskiej, Stefana Żeromskiego, Kornela Makuszyńskiego, Jarosława Iwaszkiewicza i wielu innych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Witkacy - portret wielokrotny według prof. Deglera

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 09:00
- To zdjęcie jest kluczem do zrozumienia sytuacji każdego, kto styka się z twórczością artysty. Oto bowiem widzimy cztery różne oblicza, a nie widzimy tego prawdziwego - opowiadał w Dwójce prof. Janusz Degler, wybitny znawca Witkacego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dzieła Witkacego są jak zastrzyk z kiełbasy myśliwskiej"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 23:00
- W trakcie lektury "Elementów logiki formalnej i metodologii nauk" Kotarbińskiego Witkiewicz zanotował pomysł na nazwisko postaci literackiej. Brzmiało ono "Dech-zapieralski" - mówił Jan Gondowicz. - I taki właśnie był Witkacy. Nawet jeśli się o nim niewiele wiedziało, i tak robił kolosalne wrażenie.
rozwiń zwiń