X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

130. rocznica urodzin Witkacego w Dwójce!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 11:50
Minęły właśnie 130. urodziny Stanisława Ignacego Witkiewicza. Zapraszamy na audycje poświęcone pisarzowi.
Jak podkreślają znawcy życia i twórczości Witkacego, słowem, które najlepiej go charakteryzowało, było nienasycenie
Jak podkreślają znawcy życia i twórczości Witkacego, słowem, które najlepiej go charakteryzowało, było "nienasycenie"Foto: Wikipedia/Tadeusz Langier/domena publiczna

Od poniedziałku 23 lutego do piątku 27 lutego w cyklu: "To się czyta" słuchają Państwo wyboru "Listów Stanisława Ignacego Witkiewicza do rodziny, przyjaciół, znajomych i tzw. wrogów" w interpretacji Wojciecha Wysockiego.

W sobotę 28 lutego w "Wieczorze ze słuchowiskiem" o godzinie 22.30 - słuchowisko wg dramatu  Witkacego pt. "W małym dworku" w reżyserii Helmuta Kajzara z udziałem Danuty Szaflarskiej, Zbigniewa Zapasiewicza, Wojciecha Siemiona, Zofii Rysiówny, Zofii Saretok, Zygmunta Kęstowicza, Krystyny Miecikówny i Andrzeja Seweryna. Jest to nagranie z 1969 roku.
"622 upadki Bunga, czyli Demoniczna kobieta". Posłuchaj powieści Witkacego w interpretacji Jana Frycza>>>

Serdecznie Państwa zapraszamy.

bch/jp

Zobacz więcej na temat: Stanisław Ignacy Witkiewicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Listy do przyjaciół i wrogów

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 12:00
Pierwszy tom korespondencji Stanisława Ignacego Witkiewicza z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi oraz tzw. wrogami obejmuje m.in. dziecięce dopiski do listów Stanisława Witkiewicza ojca, listy do Bronisława Malinowskiego, do matki - Marii Witkiewiczowej, do Ireny Solskiej, Stefana Żeromskiego, Kornela Makuszyńskiego, Jarosława Iwaszkiewicza i wielu innych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witkacy - portret wielokrotny według prof. Deglera

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 09:00
- To zdjęcie jest kluczem do zrozumienia sytuacji każdego, kto styka się z twórczością artysty. Oto bowiem widzimy cztery różne oblicza, a nie widzimy tego prawdziwego - opowiadał w Dwójce prof. Janusz Degler, wybitny znawca Witkacego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzieła Witkacego są jak zastrzyk z kiełbasy myśliwskiej"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 23:00
- W trakcie lektury "Elementów logiki formalnej i metodologii nauk" Kotarbińskiego Witkiewicz zanotował pomysł na nazwisko postaci literackiej. Brzmiało ono "Dech-zapieralski" - mówił Jan Gondowicz. - I taki właśnie był Witkacy. Nawet jeśli się o nim niewiele wiedziało, i tak robił kolosalne wrażenie.
rozwiń zwiń