X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Studio Reportażu i Dokumentu: "Łatwo się mnie nie pozbędziecie"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2009 18:30
29 maja 2009, godz. 14:30
Audio

Poeta, uchylając kapelusza, miał schodzić po stopniach schodów Jego ulubionej niegdyś kawiarni. Tak właśnie, jako Stałego Przechodnia warszawskiej ulicy, utrwalił go rzeźbiarz. I tak już pozostał, zastygły w tym geście, całkowicie w rzeźbiarskiej pracowni zapomniany... Antoni Słonimski byłby zapewne zdziwiony. Nie ma rzeźby, nie ma też już kawiarni Ujazdowskiej, przy której miał przypominać ludziom o swoich spacerach ku stołecznym kawiarniom, o wierszach , dramatach - i niezapomnianych Kronikach.

Jeszcze kilka lat temu, późną jesienią 2002 roku, pojawiły się radosne zapowiedzi: będzie pomnik Antoniego Słonimskiego! Przed kawiarnią w Alejach Ujazdowskich planowano już uroczyste powitanie Przechodnia warszawskiej ulicy. W audycji przypominamy czas tych pięknych zamierzeń, czas powstawania rzeźby. Opowiedzą o tym jej twórca, artysta rzeźbiarz Tadeusz Markiewicz, Joanna Brańska - inicjatorka całego przedsięwzięcia, a także krytyk literacki Ryszard Matuszewski i rozmiłowany w warszawskim pejzażu Władysław Bartoszewski. Na pomniczku Antoniego Słonimskiego miał być wyryty napis, wybrany przez młodych czytelników z jednego z wierszy Słonimskiego, miłośników Jego twórczości i legendy: "Łatwo się mnie nie pozbędziecie..."

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak