X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mężczyźni na czarnych obrazach

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2011 05:52
Jacek Dehnel - ceniony poeta, tłumacz i prozaik - opowiada o swojej nowej książce "Saturn. Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goyanowa".
Audio
  • Jacek Dehnel o swojej nowej książce "Saturn. Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goyanowa"

- W tej książce współczułem wszystkim bohaterom, bo oni są wszyscy godni współczucia, a równocześnie żadnego z nich tak naprawdę nie lubiłem - mówił w "Sezonie na Dwójkę" Jacek Dehnel o swojej nowej powieści. Książka, która ukaże się w księgarniach na początku marca, to przejmująca opowieść o życiu w cieniu geniusza - wybitnego malarza, o niszczącej presji, jaką na syna wywiera potężny i despotyczny ojciec. To, jak powiedział autor tej historii, opowieść o przerażeniu rodziną.

/

Na kształt tej opowieści miało oczywiście wpływ malarstwo Francisca Goi - przede wszystkim cykl "Czarnych obrazów". - Pierwszego Goyę widziałem, mając chyba lat siedem, znałem go z albumów i z wystaw, to mi się przez lata odkładało - mówił Jacek Dehnel.  W "Saturnie" znajdziemy między innymi ekfrazy - teksty bezpośrednio nawiązujące do dzieł malarza, swoiste monologi tego, który maluje te ciemne, tajemnicze, niepokojące obrazy.

Aby posłuchać, co Jacek Dehnel mówi o swojej nowej książce - o Goi, o melancholii, o zimowej Warszawie -  wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie Posłuchaj po prawej stronie.

 

Audycję przygotowały Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hartwig i Dehnel w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2010 09:13
O Radiu, nowych wierszach i powieścią zainspirowanych podróżach.
rozwiń zwiń