Orhan Pamuk w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 14:42
Jak dowiedziała się radiowa Dwójka, znakomity pisarz odwiedzi w tym roku Kraków podczas Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada.
Audio
  • Michał Paweł Markowski o Orhanie Pamuku na Festiwalu Conrada
Orhan Pamuk
Orhan PamukFoto: PAP/DPA

 - Jest pisarzem, którego bardzo trudno pozyskać dla takich wydarzeń jak festiwal literacki. Nam się udało - zdradził Dwójce prof. Michał Paweł Markowski, dyrektor artystyczny Festiwalu. Starania o przyjazd Pamuka do Polski trwały od kilku lat.

Orhan Pamuk – turecki pisarz, laureat nagrody Nobla z 2006 roku, jeden z najważniejszych pisarzy współczesnych, zaliczanych do najbardziej wpływowych literatów na świecie – będzie gościem 4. edycji Festiwalu. Literackie święto rozpoczyna się w Krakowie 22 października. Podczas siedmiu dni Festiwalu będzie okazja do spotkania nie tylko z Noblistą, ale i z innymi znakomitymi twórcami. Więcej o tegorocznej edycji Festiwalu powiemy w Dwójce już w najbliższy poniedziałek.

Hasło tegorocznego Festiwalu Conrada to "Pomyśl - literatura!". Patronat nad wydarzeniem objął Program 2 Polskiego Radia.

***

"Trzy wielkie tematy to oczywiście śmierć, miłość i muzyka" - tak mówiła jedna z postaci powieści Orhana Pamuka "Czarna księga". W Dwójce rozmawialiśmy z tłumaczką Pamuka na polski Anną Akbike-Sulimowicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak