X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gustaw Herling-Grudziński odkryty na nowo

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 06:07
W Neapolu prezydenci Polski, Włoch i Niemiec uczcili polskiego pisarza. Z tej okazji uruchomiony został specjalny serwis Polskiego Radia poświęcony autorowi "Innego świata".
Audio
Gustaw Herling-Grudziński w swoim pokoju w pawilonie
Gustaw Herling-Grudziński w swoim pokoju w pawilonieFoto: Bohdan Paczowski, Maisons-Laffitte,1987, Archiwum Instytutu Literackiego

W obecności prezydentów: Bronisława Komorowskiego, Giorgio Napolitano oraz Joachima Gaucka odsłonięto tablicę pamiątkową na neapolitańskim domu przy via Crispi 69, w którym przez ponad czterdzieści lat mieszkał Gustaw Herling-Grudziński. Zobacz więcej

Z tej wyjątkowej okazji prezentujemy zbiór unikatowych nagrań, nieznanych fotografii i tekstów poświęconych autorowi "Innego świata".
Na stronie herling.polskieradio.pl znajdziemy wywiady z pisarzem oraz jego wspomnienia z różnych okresów życia składające się na jedyną w swoim rodzaju autobiografię mówioną. Dzięki archiwalnym rozmowom, jakie przeprowadzili z nim dziennikarze Radia Wolna Europa oraz radiowej Dwójki, dowiemy się również, jak autor "Skrzydeł ołtarza" odczytuje własną twórczość, na co kładzie akcenty, jak komentuje swoich egzegetów.
Warto zwrócić uwagę na zapis wieczoru autorskiego, jaki odbył się w maju 1997 roku w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Niezwykle interesująca jest również, nieznana jeszcze szerzej, publikacja prof. Włodzimierza Boleckiego przedstawiająca zbiór informacji o Gustawie Herlingu-Grudzińskim zachowanych w aktach Instytutu Pamięci Narodowej.
W serwisie nie mogło zabraknąć nagrań i fotografii związanych z paryską "Kulturą" i współpracą pisarza z Jerzym Giedroyciem. Poza tym: wielogłos o twórczości, unikatowe wypowiedzi autora "Innego świata" oraz wiele fotografii.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak