X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Posłuchaj autorskiej audycji radiowej Zbigniewa Herberta

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 09:00
W rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta przypominamy wyjątkowe, rzadko publikowane nagranie: audycję, którą Poeta przygotował dla Polskiego Radia.
Audio
  • Audycja Zbigniewa Herberta (Rozmowy Zbigniewa Herberta, 2013 rok)
Zbigniew Herbert, 1963 rok
Zbigniew Herbert, 1963 rok Foto: PAP/CAF/Marek Langda

Zobacz także
herbert pap 1200.jpg
"Herbert pod koniec życia wraca do Szekspira"

W czerwcu 1972 roku redaktorzy Polskiego Radia - Olga Marchocka i Jerzy Bieniecki - zaproponowali Zbigniewowi Herbertowi, żeby przygotował własną audycję radiową. W audycji, która trwała 100 minut, znalazły się zabawne reportaże z nocnych wędrówek Herberta po Warszawie, rozważania o istocie sztuki, poszukiwaniu Boga oraz poważne rozmowy z przyjaciółmi - z malarzem Aleksandrem Kobzdejem i ojcem Placydem Galińskim z Tyńca; no i oczywiście wiersze czytane przez Krzysztofa Chamca i przez samego Poetę.

- Kiedy przyniosłem do radia taśmy rozmów - niby to dialogów, scenki z poczty, absurdalną rozmowę ze strażnikiem banku - chłodni fachowcy, panie i panowie, którzy robią audycje, zapytali mnie, po co to wszystko. Powinienem odpowiedzieć na to pytanie również słuchaczom, bo przecież chciałem coś powiedzieć. Sam fakt, że się teraz tłumaczę, świadczy o mojej klęsce – opowiadał Herbert o swoim pomyśle na autorską audycję.

***

Tytuł audycji: Rozmowy Zbigniewa Herberta

Przygotowała: Joanna Szwedowska

Data emisji: 28.07.2013 

sm/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Król mrówek

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 14:45
Powieść opublikowano już po śmierci Zbigniewa Herberta. Poeta pracował nad zawartymi tam tekstami przez ostatnich dwadzieścia lat swojego życia.
rozwiń zwiń