X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kąkolewski przełamywał drętwotę prasy PRL"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 11:00
- Zazdrościłam mu pomysłów. On patrzył na rzeczywistośc przez drobne ogłoszenia prasowe. To była nowość - wspominała w Dwójce wybitnego reportażystę Małgorzata Szejnert.
Audio
  • Małgorzata Szejnert wspomina Krzysztofa Kąkolewskiego (Poranek Dwójki)
Kąkolewski był autorem m.in. sensacyjnego reportażu Jak umierają nieśmiertelni o morderstwie żony Romana Polańskiego, przełomowego dla spraw polsko-niemieckich tomu reportaży-wywiadów ze zbrodniarzami hitlerowskimi Co u pana słychać
Kąkolewski był autorem m.in. sensacyjnego reportażu "Jak umierają nieśmiertelni" o morderstwie żony Romana Polańskiego, przełomowego dla spraw polsko-niemieckich tomu reportaży-wywiadów ze zbrodniarzami hitlerowskimi "Co u pana słychać"Foto: PAP/ADAM URBANEK

Krzysztof Kąkolewski, wybitny twórca polskiego reportażu, pisarz, autor kilkudziesięciu książek, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, zmarł w niedzielę w wieku 85 lat. Małgorzata Szejnert poznała go podczas pracy w "Kurierze Polskim". - To był niezwykle sympatyczny, kulturalny i spokojny człowiek, który podczas pracy okazywał się "szalejącym reporterem". Absolutnie na to nie wyglądał - wspominała reportażystka.

Krzysztof Kąkolewski był jednym z najpopularniejszych autorów "Kuriera Polskiego". Małgorzata Szejnert podkreślała, że szczególną sławę zapewniły mu teksty nazywane "kryminałkami".

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Małgorzata Szejnert (reportażystka)

Data emisji: 25.05.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Usypać góry. Historie z Polesia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 19:00
To wciągająca opowieść o krainie, w której żyli obok siebie Polacy, Litwini, Białorusini i Żydzi. Ale też „tutejsi” – Poleszucy, dla których ojczyzna to nie historia czy polityka, ale miejsce człowieka w kosmosie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł wybitny twórca polskiego reportażu, pisarz Krzysztof Kąkolewski

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2015 21:10
Krzysztof Kąkolewski, wybitny twórca polskiego reportażu, pisarz, autor kilkudziesięciu książek, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego zmarł w niedzielę w wieku 85 lat.
rozwiń zwiń