"Kąkolewski przełamywał drętwotę prasy PRL"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 11:00
- Zazdrościłam mu pomysłów. On patrzył na rzeczywistośc przez drobne ogłoszenia prasowe. To była nowość - wspominała w Dwójce wybitnego reportażystę Małgorzata Szejnert.
Audio
  • Małgorzata Szejnert wspomina Krzysztofa Kąkolewskiego (Poranek Dwójki)
Kąkolewski był autorem m.in. sensacyjnego reportażu Jak umierają nieśmiertelni o morderstwie żony Romana Polańskiego, przełomowego dla spraw polsko-niemieckich tomu reportaży-wywiadów ze zbrodniarzami hitlerowskimi Co u pana słychać
Kąkolewski był autorem m.in. sensacyjnego reportażu "Jak umierają nieśmiertelni" o morderstwie żony Romana Polańskiego, przełomowego dla spraw polsko-niemieckich tomu reportaży-wywiadów ze zbrodniarzami hitlerowskimi "Co u pana słychać"Foto: PAP/ADAM URBANEK

Krzysztof Kąkolewski, wybitny twórca polskiego reportażu, pisarz, autor kilkudziesięciu książek, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, zmarł w niedzielę w wieku 85 lat. Małgorzata Szejnert poznała go podczas pracy w "Kurierze Polskim". - To był niezwykle sympatyczny, kulturalny i spokojny człowiek, który podczas pracy okazywał się "szalejącym reporterem". Absolutnie na to nie wyglądał - wspominała reportażystka.

Krzysztof Kąkolewski był jednym z najpopularniejszych autorów "Kuriera Polskiego". Małgorzata Szejnert podkreślała, że szczególną sławę zapewniły mu teksty nazywane "kryminałkami".

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Małgorzata Szejnert (reportażystka)

Data emisji: 25.05.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/jp

Czytaj także

Usypać góry. Historie z Polesia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 19:00
To wciągająca opowieść o krainie, w której żyli obok siebie Polacy, Litwini, Białorusini i Żydzi. Ale też „tutejsi” – Poleszucy, dla których ojczyzna to nie historia czy polityka, ale miejsce człowieka w kosmosie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł wybitny twórca polskiego reportażu, pisarz Krzysztof Kąkolewski

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2015 21:10
Krzysztof Kąkolewski, wybitny twórca polskiego reportażu, pisarz, autor kilkudziesięciu książek, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego zmarł w niedzielę w wieku 85 lat.
rozwiń zwiń