REKLAMA

"Bogusław Kaczyński umiał zarazić pasją do opery"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 16:20
- On stał się synonimem wiedzy o operze. Chciałbym dożyć takiej osoby, która będzie mogła być nazwana jego następcą - mówił o zmarłym popularyzatorze muzyki poważnej Sławomir Pietras, dyrektor naczelny polskich teatrów operowych.
Audio
  • Bogusław Morka i Sławomir Pietras wspominają Bogusława Kaczyńskiego (Wybieram Dwójkę)
Bogusław Kaczyński był m.in. prorektorem Akademii Muzycznej w Warszawie oraz dyrektorem stołecznego teatru muzycznego Roma.
Bogusław Kaczyński był m.in. prorektorem Akademii Muzycznej w Warszawie oraz dyrektorem stołecznego teatru muzycznego Roma.Foto: PAP/Stach Leszczyński

Wiadomość
Bogusław Kaczyński 1200 PAP.jpg
Bogusław Kaczyński zmarł w wieku 73 lat

Bogusław Kaczyński dzięki takim programom telewizyjnym, jak "Operowe qui pro quo", "Zaczarowany świat operetki" czy "Rewelacja miesiąca", stał się najbardziej rozpoznawalnym polskim promotorem świata opery. Sławomir Pietras podkreślał jego niezwykłe umiejętności opowiadania o muzyce: - Robił to barwnie i dowcipnie, w jego przekazie liczyły się emocje, umiał zarażać pasją.

Śpiewak Bogusław Morka mówił w Dwójce, że wraz ze śmiercią Bogusława Kaczyńskiego skończyła się pewna epoka. Artysta wspominał swoje pierwsze spotkanie z Kaczyńskim na Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. - Poprosił mnie wówczas o nietypowe wykonanie "Arii Barinkaya" z operetki "Baron Cygański".

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę 

Prowadzi: Justyna Piernik

Data emisji: 21.01.2016

Godzina emisji: 16.00

bch/mm