X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sezon na Dwójkę: Polska Gotów

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2009 15:15
6 października 2009, godz. 18:00
Audio
Polska Gotów - to waleczne skandynawskie plemię spędziło 4 stulecia na naszych terenach zanim udało się na południe Europy. Gockim "zagłębiem" stała się Kotlina Hrubieszowska, gdzie odkryto m.in. największe skupisko grobów gockich w Europie. Sensacją ostatniego sezonu stały się badania w miejscowości Swaryczów. Tamtejsza gocka osada diametralnie różni się od odkrywanych wcześniej. Jak wyjaśnić tę zagadkę? O tym - najwybitniejszy znawca Gotów - prof. Andrzej Kokowski. Drugim gościem Sezonu będzie dr Adam Cieśliński, który od kilku lat prowadzi badania na Pomorzu, w Nowym Łowiczu. Eksplorowane jest tam gockie stanowisko z pierwszego etapu pobytu Gotów na naszych dzisiejszych ziemiach. Czy porównując wyniki badań z Pomorza i Kotliny Hrubieszowskiej możemy śledzić zmiany, jakim podlegała gocka społeczność w trakcie kilkusetletniej wędrówki na południe?

Zaprasza Katarzyna Kobylecka.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak