X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Starcia w Iraku i Egipcie. Początek nowej rewolucji?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 08:14
- Istotą tych protestów jest to, że nie mają one jednego lidera, a protestują wszystkie grupy społeczne bez względu na podziały etniczne, narodowe i polityczne. Wszyscy chcę tego samego, czyli miejsca do pracy i tego, by Irak był bogatym i nowoczesnym krajem. Chcą porządku i poczucia bezpieczeństwa - mówiła w Dwójce dr Magda al Ghamari z Collegium Civitas.
Audio
  • Gwałtowne protesty w Iraku i Egipcie (Puls świata/Dwójka)
Manifestacja w Iraku
Manifestacja w IrakuFoto: PAP/EPA/MURTAJA LATEEF

izrael wybory 1200 PAP.jpg
Wybory w Izraelu. Agnieszka Bryc: może dojść do impasu

W audycji rozmawialiśmy o gwałtownych starciach w Iraku i w Egipcie na tle korupcji i nadużyć władz. Antyrządowe manifestacje przeciwko bezrobociu organizowane od 1 października w Bagdadzie i południowej części kraju pochłonęły już co najmniej 104 osoby, w tym ośmiu członków sił bezpieczeństwa, a ponad 6100 osób odniosło obrażenia. Manifestanci domagają się zasadniczych zmian politycznych i ustrojowych.

Rozczarowanie i żądania

Podczas niedawnych manifestacji w Kairze, protestujący domagali się dymisji oskarżanego o korupcję prezydenta Abd el-Fataha es-Sisiego. Siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego, by rozpędzić manifestantów. Kilkuset przeciwników władz zgromadziło się też na placu Tahrir, który ma znaczenie symboliczne. Tam właśnie w 2011 roku rozpoczęły się masowe protesty nazwane później "arabską wiosną", które doprowadziły do obalenia autorytarnego prezydenta kraju, Hosniego Mubaraka.

Czy obecne wystąpienia w obu krajach to początek nowej rewolucji? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Rozmawiał: Dariusz Rosiak

Gość: dr Magda al Ghamari  (Collegium Civitas)

Data emisji: 8.10.2019

Godzina emisji: 16.45

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak