Polskie Radio
Section05
manifestacje

Protest rolników. Manifestacje i blokady w 430 miejscach

Rolnicy zapowiedzieli na środę kolejną falę protestów w różnych częściach kraju. Domagają się dalszej realizacji swoich postulatów, by poprawić dochodowość produkcji. Utrudnień można spodziewać się zarówno przy wjazdach do miast, jak i na trasach szybkiego ruchu. Dotychczas manifestacje i blokady zgłoszono w ponad 430 miejscach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnicy rolnictwo strajki protest Unia Europejska Europejski Zielony Ład blokada

Polskie Radio, TVP i PAP postawione w stan likwidacji. Szczucki: decyzja ministra kultury niezgodna z prawem

- Konflikt w mediach publicznych jest dla Prawa i Sprawiedliwości jedną ze spraw kluczowych i to wielopłaszczyznowo. Przede wszystkim jest to zamach na prawo, na konstytucję, na praworządność. Decyzja ministra kultury jest niezgodna z prawem - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Szczucki z Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Krzysztof Szczucki media media publiczne demonstracje Trójka

Włochy: wielotysięczne manifestacje w wielu miastach. Nie milkną echa okrutnej zbrodni na 22-latce

We Włoszech, gdzie nie minął szok po niedawnej okrutnej zbrodni popełnionej na 22-letniej studentce przez jej byłego partnera, tysiące ludzi manifestowały w sobotę w wielu miastach przeciwko fali przemocy wobec kobiet. Wiece zorganizowano w Międzynarodowym Dniu Przeciw Przemocy wobec Kobiet, ustanowionym przez ONZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy przemoc demonstracje kobieta przestępczość Rzym Neapol bezpieczeństwo społeczeństwo

Podwójne standardy warszawskiego ratusza. Antysemickie hasła to za mało, żeby rozwiązać manifestację

Antysemicki skandal podczas manifestacji w Warszawie. Stołeczny ratusz odpowiada na pytania tvp.info w sprawie incydentu, do którego doszło podczas zgromadzenia. "Nie zaszły przesłanki do wydania decyzji o rozwiązaniu zgromadzenia, [...] także hasła obraźliwe czy szokujące nie muszą być same w sobie traktowane jako naruszenie pokojowego charakteru zgromadzenia" - czytamy w liście przesłanym do redakcji. Szkoda, że ratusz stosuje podwójne standardy wobec organizatorów wydarzeń w Warszawie. W przypadku Marszu Niepodległości Rafał Trzaskowski i wcześniej Hanna Gronkiewicz Waltz planowali rozwiązanie marszu, zanim się rozpoczął.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski TVPinfo Palestyna Izrael