Polskie Radio
Section05
protest

Transportery opancerzone na ulicach. Protesty się nasilają

Od dwóch tygodni na ulicach Armenii nieustannie trwają antyrządowe protesty. Wśród manifestujących przeważającą grupę stanowią studenci. Bunt Ormian wywołała decyzja władz o wybraniu Serża Sarkisjana na stanowisko premiera po tym, jak przez dwie kadencje pełnił on rolę prezydenta kraju. O "aksamitnej rewolucji" w programie "Więcej świata" mówił Michał Potocki z Dziennika Gazety Prawnej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Więcej świata Armenia protest Michał Żakowski

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych. Komentarze

- Jeśli problem rodziców osób niepełnosprawnych nie zostanie rozwiązany, cały program Morawieckiego będzie niewiarygodny. To realny problem, który musi zostać rozwiązany przed wyborami samorządowymi – powiedział w Debacie Poranka politolog prof. Kazimierz Kik. Gośćmi audycji byli także Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Jakub Kapiszewski (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki niepełnosprawni niepełnosprawność Kazimierz Kik Jacek Liziniewicz Sejm protest

Trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych

W Sejmie trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych. – Zdaniem protestujących, ich niepełnosprawne dzieci są bardzo zaniedbywane przez wszystkie rządy, które dotychczas mieliśmy w Polsce – mówiła w Polskim Radiu 24 Vanessa Grzybowska z fundacji „Dzielna Matka”, matka dwóch niepełnosprawnych synów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepełnosprawni Sejm Elżbieta Rafalska Mateusz Morawiecki protest niepełnosprawność

Skąd wziąć pieniądze na pomoc dla niepełnosprawnych?

– Spełnienie postulatów strajkujących może przesunąć się w czasie – powiedział Stefan Sękowski z Nowej Konfederacji. W magazynie „Północ-Południe” odniósł się w ten sposób do trwającego w Sejmie protestu opiekunów osób niepełnosprawnych, którzy domagają się podniesienia kwoty renty socjalnej oraz wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepełnosprawni niepełnosprawność Sejm protest Mateusz Morawiecki

"Mamy dość!". Protest nauczycieli w Warszawie

Podwyżki płac nauczycieli o tysiąc złotych i odwołanie minister edukacji Anny Zalewskiej. Z takimi postulatami zjechali do Warszawy nauczyciele, którzy wzięli udział w manifestacji zorganizowanej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Demonstracja przebiegła pod hasłem „Mamy dość!”. Do tematu w audycji „Północ-Południe” odniósł się politolog dr Sławomir Sowiński z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego protest edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej

"Pensje nauczyciele praktycznie nie drgnęły"

Podwyżek płac nauczycieli o tysiąc złotych i odwołania minister edukacji Anny Zalewskiej domagają się uczestnicy manifestacji przed MEN zorganizowanej w sobotę przez Związek Nauczycielstwa Polskiego pod hasłem „Mamy dość!”. O manifestacji nauczycieli mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Proksa, przewodniczący oświatowej „Solidarności”.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Związek Nauczycielstwa Polskiego protest protesty w Warszawie nauczyciel Solidarność

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych. Komentarze

Od piątku w resorcie rodziny i pracy trwają prace nad projektem w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych; zostanie on przygotowany najszybciej, jak to możliwe - mówiła w sobotę wicepremier Beata Szydło. Zaapelowała do osób protestujących w Sejmie  o zaufanie i powrót do domów. O proteście opiekunów osób z niepełnosprawnością mówili w audycji Podsumowanie Tygodnia Karolina Zioło-Puzuk (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego), Maciej Kożuszek („Gazeta Polska Codziennie”) i Antoni Trzmiel (TVP).
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni niepełnosprawność protest Sejm Mateusz Morawiecki Antoni Trzmiel