X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
protest

Będą kolejne rozmowy ministra zdrowia i lekarzy rezydentów?

- Nowelizacja zakłada, że te podwyżki będą. Do tej pory nie pojawiły się żadne formularze, które lekarze mogliby uzupełnić. My cały czas wierzymy, że jeszcze jutro jest posiedzenie senatu i to jest czas na wprowadzenie autopoprawek. Mamy nadzieję, że pan minister się zreflektuje - mówiła w audycji "W samo południe" dr Marta Moczydłowska z Porozumienia Rezydentów OZZL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia lekarz protest Krzysztof Grzesiowski zdrowie

Głosy rezydentów stonowane przed spotkaniem w resorcie

W piątek w resorcie zdrowia ma dojść do konferencji uzgodnieniowej ws. projektu ustawy, która ma realizować zapisy porozumienia z rezydentami. W środę doszło do nieformalnego spotkania ministra Łukasz Szumowskiego z rezydentami, podczas którego minister zapewnił lekarzy, że zapisy z porozumienia zawartego w lutym tego roku, "będą miały odzwierciedlenie w ostatecznej wersji" projektu. Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówiła Maria Libura z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia protest Polskie Radio 24 polityka

"Próba odwołania Szydło i Rafalskiej była spóźniona"

– To, że obie panie się obroniły, nie było zaskoczeniem – ocenił w Debacie Poranka Sebastian Gajewski z Centrum im. I. Daszyńskiego, odnosząc się do odrzuconych przez Sejm wniosków o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło, a także Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Gościem Polskiego Radia 24 był również Dominik Zdort z portalu "tygodnik.tvp.pl".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Szydło Sebastian Gajewski Elżbieta Rafalska Sejm protest Dominik Zdort