Polskie Radio
Section05
protest

Piotr Müller: będą rozmowy z górnikami. Przedstawiciele rządu w tym tygodniu jadą na Śląsk

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w Polsat News, że jeszcze w tym tygodniu ze strajkującymi górnikami spotkają się przedstawiciele rządu. Na Śląsk udadzą się szef gabinetu politycznego premiera minister Krzysztof Kubów oraz odpowiedzialny za górnictwo wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Śląsk górnictwo GOSPODARKA energetyka protest strajki kopalnia Wujek Polska Grupa Górnicza

Brutalne interwencje i liczne zatrzymania. Demonstracje na Białorusi we wszystkich dużych miastach

Na Białorusi w 43. dniu powyborczych protestów demonstracje odbyły się we wszystkich dużych miastach. Niemal we wszystkich dochodziło do interwencji OMON-u i licznych zatrzymań demonstrantów. Zamknięte przez władze Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna" ustaliło dotychczas nazwiska ok. 100 zatrzymanych. 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Mińsk wybory na Białorusi Aleksander Łukaszenka Europa Europa Wschodnia ŚWIAT protest

Wzrosła brutalność funkcjonariuszy i liczba zatrzymanych. OSW o sytuacji na Białorusi

Jak informuje Ośrodek Studiów Wschodnich, na Białorusi odbyły się kolejne pokojowe, masowe protesty antyreżimowe, tym razem pod hasłem Marsz Bohaterów. W Mińsku na ulice wyszło ok. 100 tys. osób. W trakcie weekendu podczas brutalnych pacyfikacji funkcjonariusze zatrzymali ponad 800 osób, z czego ponad połowa przypadła na stolicę kraju.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś wybory na Białorusi społeczeństwo protest demonstracje ŚWIAT