90. urodziny Wiesława Michnikowskiego w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 15:49
3 czerwca przypada okrągła rocznica urodzin wybitnego aktora! Program Drugi Polskiego Radia przygotował specjalne audycje poświęcone jubilatowi.
Audio
Wiesław Michnikowski, Warszawa, 06.11.2008.
Wiesław Michnikowski, Warszawa, 06.11.2008.Foto: Andrzej Rybczyńsk/PAP

W dniu urodzin – w niedzielę, 3 czerwca – na antenie Dwójki przez cały dzień będą pojawiałysię krótkie życzenia, wspomnienia i anegdoty poświęcone artyście. Usłyszeliśmy wypowiedzi Krzysztofa Kowalewskiego, Marty Lipińskiej, Barbary Krafftówny, Janusza Gajosa, Wojciecha Młynarskiego i Macieja Englerta.
Jacek Wakar i Tomasz Mościcki zaprosili na audycję pt. "Urodziny Wiesława Michnikowskiego” z udziałem Krzysztofa Kowalewskiego, Macieja Englerta i Janusza Majcherka. Zachęcamy do jej wysłuchania.
A na koniec dnia, w "Zakładce literackiej” Iwona Malinowska przedstawiła "Galerię portretów-kreacji Wiesława Michnikowskiego”. Gościem była prof. Barbara Osterloff – krytyk i historyk teatru. W programie pojawiły się wypowiedzi Agnieszki Uścińskiej, która pisała o kabaretowej działalności Michnikowskiego. Udało jej się porozmawiać z artystą, znanym z niechęci do udzielania wywiadów, m.in. o rolach, które chciał zagrać, ale nigdy mu się to nie udało. Audycja przypomniała również wielkie kreacje radiowe i teatralne wybitnego aktora, jakie stworzył w dramatach Szekspira, Mrożka czy Fredry, a także jego role kabaretowe - w słynnym skeczu „Sęk” Konrada Toma w Kabarecie Dudek czy w Kabarecie Starszych Panów.  

Czytaj także

Kabaret Dudek i jego społeczna satyra

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 14:24
Wojciech Młynarski i Edward Dziewoński słuchają wspólnie piosenek legendarnego "Dudka" i tęsknią za staroświecką elegancją kabaretu przedwojennego.
rozwiń zwiń