Polskie Radio
Section05
Kabaret Starszych Panów

Wiesław Michnikowski - genialny aktor czy mistrz kabaretu?

W wieku 95 lat zmarł aktor teatralny, kabaretowy i filmowy Wiesław Michnikowski. Był wykonawcą słynnych przebojów Kabaretu Starszych Panów, m.in. "Wesołe jest życie staruszka", "Addio pomidory" czy "Jeżeli kochać", odtwórca pamiętnej roli Jej Ekscelencji w "Seksmisji" Juliusza Machulskiego. Miał 95 lat. Mistrza sceny filmowej i kabaretowej wspominała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Wajda – historyk filmu i redaktorka Repozytorium Cyfrowego Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wiesław Michnikowski kabaret Kabaret Starszych Panów

Zmarł Wiesław Michnikowski. "Jeden z ostatnich wielkich"

Zmarł Wiesław Michnikowski, wybitny aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy, mistrz sceny i estrady. Jego niezapomnianą filmową kreacją jest postać Jej Ekscelencji w "Seksmisji" Juliusza Machulskiego. Przez kilkadziesiąt lat współpracował z Polskim Radiem. Miał 95 lat. Wybitnego artystę wspominał w Polskim Radiu 24 krytyk filmowy Wiesław Kot. 
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Michnikowski film polski Kabaret Starszych Panów

Kobieta, która dzieli się wszystkim, co posiada

- Uważam, że człowiek musi podzielić się życiem, tym wszystkim, co dostał od Boga. Musi dać innym żyć, żeby sam żył. Muszę to robić, żebym mogła w jakiś sposób czuć się dobrym człowiekiem – tak w "Godzinie Prawdy" opowiadała artystka, opiekunka psów pani Bożena Wahl.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Olszański schronisko dla zwierząt PSY artysta Kabaret Starszych Panów Kalina Jędrusik dobroczynność STYL ŻYCIA