Poznaj świat Kisiela

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 17:40
Na drugą odsłonę cyklu audycji poświęconych wybitnemu prozaikowi, publicyście i krytykowi muzycznemu zapraszają Agata Kwiecińska i Michał Nowak.

"Świat Kisiela" to cykl audycji poświęconych Stefanowi Kisielewskiemu. Pretekstem jest 100. rocznica urodzin i 20. rocznica śmierci – obie przypadają w 2011 roku. W kolejnych audycjach przyglądamy się różnych rolom Stefana Kisielewskiego, który był nie tylko pisarzem, publicystą, kompozytorem, ale także politykiem. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie: na czym polegał fenomen Kisiela i jak wpłynął na kształtowanie światopoglądu polskiej inteligencji.

Druga audycja w całości poświęcona będzie publicystyce Stefana Kisielewskiego, którą uprawiał od 1936 roku, aż do śmierci. Od artykułów pisanych przed wojną dla "Bunctu Młodych", poprzez felietony w "Tygodniku Powszechnym", po eseje publikowane w drugim obiegu i zagranicą. W jakim sensie można tu mówić o ciągłości, w jakim o ewolucji poglądów?

Gośćmi audycji będą: Piotr Wierzbicki, Kazimierz Michał Ujazdowski i Jerzy Kisielewski

Zapraszają: Agata Kwiecińska i Michał Nowak.

26 lutego (sobota),  godz.12.00

Czytaj także

Buzek, Mleczko i Olszewski nagrodzeni

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2010 20:04
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, rysownik Andrzej Mleczko oraz przedsiębiorca Krzysztof Olszewski zostali laureatami Nagrody Kisiela.
rozwiń zwiń