Polskie Radio
Section05
Kazimierz Michał Ujazdowski

Kazimierz Michał Ujazdowski: Jan Paweł II najwcześniej w Europie zrozumiał aspiracje wolnościowe Ukrainy

- Jan Paweł II chyba najwcześniej w Europie zrozumiał aspiracje wolnościowe i europejskie Ukrainy. Mówił o nich już w 1988 r. na forum PE, kiedy domagał się otwarcia Europy po granice jej kultury. (...) To są rzeczy, o których nie można zapominać - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Kazimierz Michał Ujazdowski (Koalicja Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Kazimierz Michał Ujazdowski Jan Paweł II Kościół katolicki

Niemcy ponownie stawiają na węgiel. Ujazdowski: ratują się z likwidacji energii atomowej

Niemiecki minister gospodarki Robert Habeck zapowiedział ponowne uruchomienie elektrowni węglowych. - Niemcy ratują się z własnego błędu, który polega na likwidacji energii atomowej - tak skomentował na antenie Polskiego Radia 24 decyzję ogłoszoną przez Habecka senator Koalicji Polska-PSL Kazimierz Michał Ujazdowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kazimierz Michał Ujazdowski ŚWIAT Europa Niemcy energia elektryczna węgiel polityka energetyczna Krzysztof Świątek

Prezydent proponuje zmiany w SN. Senator KO: jesteśmy gotowi rozmawiać o szczegółach

- Przyjmuję, że prezydent działa z dobrych pobudek i chce naprawić chociaż część wyrządzonych przez reformę sądownictwa szkód. KO jest otwarta na to, aby rozmawiać o szczegółach tego projektu, jeśli zlikwiduje on Izbę Dyscyplinarną i nie zbuduje nowych form władzy politycznej nad sądami - powiedział w Polskim Radiu 24 Kazimierz Michał Ujazdowski, senator Koalicji Obywatelskiej. Gościem programu był także Wojciech Szarama, poseł Prawa i Sprawiedliwości.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Andrzej Duda reforma sądownictwa Kazimierz Michał Ujazdowski

Kazimierz Michał Ujazdowski o odbudowie Pałacu Saskiego: nie wystarczy sformułowanie idei

- Jestem zwolennikiem idei odbudowy Pałacu Saskiego, ma to znaczenie symboliczne (…) Mam wątpliwości co do formuły prawnej, budowania potężnych struktur do odbudowy, nieczytelności strony finansowej, ale nie będę sprzeciwiał się ustawie - mówił w Polskim Radiu 24 senator Kazimierz Michał Ujazdowski (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dyplomacja Polityka zagraniczna Polski polityka historyczna Izrael reprywatyzacja Holokaust polityka Kazimierz Michał Ujazdowski PSL-Koalicja Polska Adrian Klarenbach

"Roszczenia mają adresata w postaci Niemiec". Kazimierz Michał Ujazdowski o nowelizacji k.p.a.

- Ten głos powinien wybrzmieć ze spokojem, bez intencji konfliktowania się z Izraelem (…) namawiam obóz władzy, łączenie z mediami ją wspierającymi, żeby nie używać retoryki nacjonalistycznej. Zniszczenia obciążają państwo niemieckie, Polska była ofiarą II wojny światowej - mówił w Polskim Radiu 24 senator Kazimierz Michał Ujazdowski (PSL-Koalicja Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dyplomacja Polityka zagraniczna Polski polityka historyczna Izrael reprywatyzacja Holokaust polityka Kazimierz Michał Ujazdowski Eliza Olczyk PSL-Koalicja Polska

"Kazimierz Ujazdowski to kandydat zbyt konserwatywny"

- Do wyborów samorządowych idziemy pod koalicyjnym szyldem z PO. Będziemy ogłaszać kolejnych wspólnych kandydatów na prezydentów miast. Koalicja jest tak zbudowana, by spory nie psuły całości. Nie jest jednak tajemnicą, że we Wrocławiu wystawimy dwóch kandydatów – Platforma będzie miała swojego, a Nowoczesna swojego – mówiła w audycji 24 Pytania przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Katarzyna Lubnauer wybory samorządowe Wrocław Kazimierz Michał Ujazdowski Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Schetyna

"Nie marnujmy naszych szans po wyborach"

– Angela Merkel jest bardziej niż przeciętny europejski polityk wrażliwa na imperializm Władimira Putina i zapewne podtrzyma kurs swojej polityki, szczególnie jeśli jej aliantem będzie FDP – mówił w Trójce eurodeputowany Michał Kazimierz Ujazdowski. Dodał, że kanclerz jest za integeracją całej UE, a nie tylko strefy euro, co leży w interesie Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Niemcy Paweł Lisicki Kazimierz Michał Ujazdowski relacje polsko-niemieckie

"Nie spodziewam się wdrożenia sankcji wobec Polski"

We wtorek unijny liderzy dyskutowali na temat sytuacji w naszym kraju i prowadzonej przez Brukselę procedurze kontroli praworządności. Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans mówił po spotkaniu, że uzyskał poparcie większości państw dla swych działań i rekomendacji dla Polski. – Nie spodziewam się wdrożenia sankcji, ale Rzeczpospolita płaci za błędną politykę PiS na zewnątrz, dotyczącą Trybunału Konstytucyjnego – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania eurodeputowany Kazimierz Michał Ujazdowski.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Michał Ujazdowski Frans Timmermans Komisja Europejska Bruksela Prawo i Sprawiedliwość

Europosłowie: "Na Białorusi metody KGB na wzór sowieckich"

Ponad 70 europosłów zaapelowało w środę do szefów instytucji UE i szefowej unijnej dyplomacji o "poważne przemyślenie" polityki wobec Białorusi w świetle ostatnich działań białoruskich władz wobec demonstrantów oraz aresztowań dziennikarzy i opozycjonistów. Podpisali się pod nim europosłowie z PiS i PO.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś MSZ opozycja demokratyczna Aleksander Łukaszenka ŚWIAT Unia Europejska Anna Fotyga Parlament Europejski Michał Boni Danuta Huebner Bolesław Piecha Kazimierz Michał Ujazdowski Beata Gosiewska