X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mazowsze I

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2008 12:24
Maria Baliszewska, Anna Borucka-Szotkowska
Audio
Płyta prawie wyłącznie instrumentalna, autorstwa red. Marii Baliszewskiej i red. Anny Boruckiej-Szotkowskiej. Materiał muzyczny obejmuje: Mazowsze Płockie - północną część regionu, położoną wokół miasta Płock -Kapela Piotra Figurskiego z Sannik, Kapela z Czermna; Mazowsze Łowickie- Kapela z Żychlina, Kapela Konstantego Kędziory z Polesia, Tomasz Latoszewski -skrzypce, Waleria Czubak -śpiew, Kapela Stefana Winnickiego z Łowicza; Podstawowe tańce w obu podregionach to kujawiaki i oberki grane na skrzypcach, dużym bębnie oraz trzyrzędowej harmonii polskiej.
Mazowsze Skierniewickie: typowa kapela w tym regionie składała się jeszcze do niedawna ze skrzypiec, trzystrunowych basów i małego bębenka z brzękadłami. Dominowały oberki i żywe polki, a typową formą pieśni była weselna przyśpiewka: Kapela Stanisława Klejnasa z Raducza;
Mazowsze Rawskie: jest to region, w którym zachowały się mazurki -dawna forma taneczna, dzisiaj przeznaczona raczej do słuchania niż do tańca. W tym podregionie dominują skale modalne, co świadczy o jego dawnym rodowodzie: Kapela braci Metów z Gliny,
Mazowsze Południowe: zwane przez Oskara Kolberga Mazowszem Polnym, to region położony po prawej stronie Wisły przez Garwolin po Siedlce. W repertuarze wokalnym zachowało się tu więcej pieśni obrzędowych, pasterskich, ballad opartych na skalach modalnych. Jan i Wanda Trzpil -śpiew, Kapela Tadeusza Zygadły z Goniwilka Starego, Kapela Braci Cicheckich z Grądek.
Zobacz więcej na temat: mazurek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak