REKLAMA

XXII WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE. 10-17 maja 2008. Zapraszamy na koncerty do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2008 11:00

XXII WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE

10-17 maja 2008

 

10 maja godz. 19.00 Zamek Królewski


Wykonawcy:
Tomasz Woźniak – trąbka
Kijowska Orkiestra Kameralna (Ukraina)
Krzysztof Słowiński - dyrygent

P r o g r a m

Francesco Geminiani Concerto grosso c-moll op. 2 nr 2

Aleksander Tansman Wariacje na temat Frescobaldiego na orkiestrę smyczkową (1937)

Zbigniew Bagiński
Suita Oh, Sweet baroque! na orkiestrę smyczkową (1985)

p r z e r w a

Jewgienij Stankowycz Sinfonia No. 4 „Lirica” (1977)

Marcin Błażewicz
Concerto for Trumpet and String Orchestra* (2006-2008)

11 maja godz. 19.00 Studio Koncertowe PR im. Witolda Lutosławskiego


Wykonawcy:
Kwartet Wilanów w składzie:
Tadeusz Gadzina – skrzypce
Paweł Łosakiewicz – skrzypce
Ryszard Duź – altówka
Marian Wasiółka – wiolonczela
Patrycja Piekutowska – skrzypce
Beata Bilińska – fortepian
P r o g r a m

Krzysztof Penderecki
II Sonata skrzypcowa (1999)
II Kwartet smyczkowy (1968)

p r z e r w a

Tadeusz Baird
Play na kwartet smyczkowy (1971)

Franz Schubert
Kwartet smyczkowy a-moll op. 29 (Rosamunde)

12 maja godz. 19.00  Zamek Królewski

Wykonawcy:
Urszula Jankowska – sopran
Ryszard Groblewski – altówka
Katarzyna Jankowska-Borzykowska – fortepian

P r o g r a m

Edward Sielicki
Sonata per viola e pianoforte – pamięci mojego Ojca* (2007)

Johannes Brahms
Sonata Es-dur nr 2 op. 120

p r z e r w a

Władysław Słowiński
Cztery wiersze Julii Hartwig na sopran i fortepian * (2007)

Szymon Laks
Pięć pieśni do wierszy Juliana Tuwima na głos i fortepian (1936-1938)

13 maja godz. 19.00 Studio Koncertowe PR im. Witolda Lutosławskiego

Wykonawcy:
Julia Samojło – fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Marek Moś - dyrygent

P r o g r a m

Jean Sibelius
Suita z muzyki do dramatu M. Maeterlincka Pelleas and Melisande op.46 (1905)

Benedykt Konowalski
VIII Symfonia koncertująca na fortepian, dwie perkusje i orkiestrę smyczkową (1999)

p r z e r w a

Dariusz Przybylski
Orchesterstück na orkiestrę symfoniczną * (2008)

Philip Glass
III Symfonia na orkiestrę (1995)

14 maja godz. 19.00 Studio Koncertowe PR im. Witolda Lutosławskiego


Wykonawcy:
POLSKI CHÓR KAMERALNY
Jan Łukaszewski – dyrygent
Emil Kowalski, Ireneusz Wojtczak – saksofony
Marcin Gawdzis, Tomasz Grzegowski – trąbki
Leszek Dranicki – gitara elektryczna
Paweł Nowak – akordeon
Tomasz Sowiński, Dominik Bukowski – perkusja
Artur Jurek – fortepian
Robert Haas, Jarek Zgiet – skrzypce
Janusz Mackiewicz – kontrabas

P r o g r a m

SACRUM I PROFANUM

Sławomir Czarnecki
Antyfona Bądź pozdrowiona op. 47
Cykl Corona Mariae – Hymny ku czci Matki Bożej Królowej Polski na chór a capella op. 45 do słów Jerzego Wojtczaka-Szyszkowskiego
Hymn ku czci Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie w Wilnie
Hymn ku czci Matki Bożej w sanktuarium w Piekarach Śląskich
Hymn Domina Charomontana, ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej

Paweł Łukaszewski
Hommage à Edith Stein per coro misto a cappella (2002)

Krzesimir Dębski
Lux Aeterna na chór a cappella (2006)

p r z e r w a

Zygmunt Krauze
Bal w Operze na chór kameralny i zespół 12 instrumentów według poematu Juliana Tuwima (2004-2006)

15 maja godz. 19.00 Kościół Ewangelicko-Reformowany Al. Solidarności

Wykonawcy:
Zespół ALLA FRANCESCA w składzie:
Vivabiancaluna Biffi – fidel
Hélène Decarpignies – śpiew
Marco Horvat – śpiew, citola, fidel
Brigitte Lesne – śpiew, lira, perkusja
Emmanuel Vistorky – śpiew

P r o g r a m

Muzyka w czasach zarazy

16 maja godz. 19.00 Sala Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej


Wykonawcy:
Michał Górczyński – klarnet
Bartłomiej Kominek – fortepian
Anna Kutkowska-Kass – sopran
Mikołaj Majkusiak – akordeon
Robert Morawski – fortepian
Aleksandra Ohar-Sprawka – wiolonczela
Miłosz Pękala - wibrafon
Dagna Sadkowska – skrzypce
Tomasz Strahl – wiolonczela
Tadeusz Wielecki – kontrabas

P r o g r a m

Wojciech Łukaszewski
Trzy pieśni na sopran i fortepian do słów Elżbiety Cichli-Czarniawskiej (1975)

Anna Ignatowicz-Glińska
Znaki magiczne na klarnet, wiolonczelę i fortepian (2006)

Aleksander Kościów
Shihaikai na sopran i fortepian (2004)

Tadeusz Wielecki
Opened Series nr 4 na kontrabas (1985)

Piotr Moss
Offenbachiana na 2 wiolonczele (2006)

P r z e r w a

Jan Fotek
Siedem preludiów na fortepian (1973)

Joachim Olkuśnik
Sonata per pianoforte (1957)

Witold Lutosławski
Sonata na fortepian (1934)

17 maja godz. 19.00 Studio Koncertowe PR im. Witolda Lutosławskiego

Wykonawcy:
Jadwiga Rappé – alt
Jan Stanienda – skrzypce, dyrygent
Orkiestra Kameralna WRATISLAVIA

P r o g r a m

Ryszard Sielicki
Adagio e fuga con modo polonico (oberek) per archi (e timpani ad libitum) (1947/2005)

Maria Pokrzywińska
Passacaglia na orkiestrę smyczkową (2007)

Maciej Zieliński
Shining II na orkiestrę smyczkową (2006)

Krzysztof Baculewski
Les Adieux kantata na alt solo i orkiestrę smyczkową z harfą (2001)
L’Amour est mort (sł. Guillaume Apollinaire)
Le livre de la vie (sł. Alphonse Lamartine)
Chanson d`automne (sł. Paul Verlaine)
L’adieu (sł. Guillaume Apollinaire)
Souvenir, rêve, sentiment (sł. Leconte de Lisle)*

p r z e r w a

Jan Oleszkowicz
Pierścienie Saturna na orkiestrę smyczkową (2006)

Edward Elgar
Introdukcja i Allegro na smyczki op. 47 (1904-1905)


* prawykonanie

 

Koncert towarzyszący

11 maja 2008 godz. 16.00 Kościół pw. Wniebowstąpienia Pańskiego

Wykonawcy:
Dorota Laskowiecka – sopran
Józef Frakstein – bas
Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
pod kierunkiem ks. prof. Kazimierza Szymonika
Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej
Sławomir Czarnecki – dyrygent

P r o g r a m

Sławomir Czarnecki
Wałaski - charakterystyczny poemat choreograficzny na orkiestrę smyczkową op.35 (1997)
Msza Jasnogorska na sopran, bas solo, chór mieszany i orkiestrę op.37 (2000)

Więcej szczegółówn na stronie Warszawskich Spotkań Muzycznych >>> www.wsm.art.pl