Instalakcje. Muzyczna metafora ciała

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 21:31
O 3. festiwalu Instalakcje będziemy rozmawiać w środowym programie "Wybieram Dwójkę" z jego kuratorem Wojciechem Blecharzem.
fragment plakatu zapowiadającego festiwal Instalakcje 3
fragment plakatu zapowiadającego festiwal Instalakcje 3Foto: materiały promocyjne

14-15 czerwca w Nowym Teatrze w Warszawie odbędą się Instalakcje 3. Festiwal instalacji muzycznych. Tematem będzie ciało i jego metafora w muzyce. W programie m.in. prawykonania utworów Wojciecha Blecharza, Andrzeja Kwiecińskiego, Sławomira Wojciechowskiego oraz Aleksandry Gryki, orkiestra perkusyjna, w której zagrać może każdy. O festiwalu opowie jego kurator Wojciech Blecharz.
Porozmawiamy też z Karoliną Bregułą, którą zapytamy o metody współczesnego upowszechniania sztuki, sprawdzimy też, w jakie relacje sztuka wchodzi z problemami społecznymi w miejscu dawnych zakładów Ursus. Będziemy też polecać nasze najnowsze słuchowisko, którego autorem i reżyserem jest Tomasz Man.
Na audycję "Wybieram Dwójkę" zaprasza Adam Suprynowicz.

11 czerwca (środa), godz. 16.00-18.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka dla matematyków, lekarzy i psychologów

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 17:00
W audycji "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy o wyjątkowym koncercie zespołu Kwadrofonik, który w Filharmonii Świętokrzyskiej zagra cztery premierowe utwory, wśród nich dzieło oprarte na dźwiękowym przekładzie zapisu fal mózgowych i snu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarszczka, wstyd, kaloryfer, ciąża... Akordeoniści mają trudniej?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 18:00
Bohaterem audycji "Five o'clock" stał się po raz drugi instrument kojarzony raczej z weselem niż z filharmonią. Paweł Janas udowadnia jednak, że akordeon może zarówno podbić serca masowej publiczności (talent show "Must Be The Music"), jak i stać się znakomitym narzędziem dla awangardowej kameralistyki.
rozwiń zwiń