Jeszcze bardziej Zielona Gęś

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 13:24
We wtorkowym "Poranku Dwójki" porozmawiamy o premierze spektaklu w reż. Jarosława Kiliana, która zainauguruje kolejny sezon Sceny Letniej na plaży w Orłowie.
Premiera spektaklu Jeszcze bardziej Zielona Gęś odbędzie się 27 czerwca
Premiera spektaklu "Jeszcze bardziej Zielona Gęś" odbędzie się 27 czerwcaFoto: Cyron/Flickr/CC by 2.0 (zmodyf.)

"Jeszcze bardziej Zielona Gęś" to eksplodujące humorem i kolorem przedstawienie, będące zderzeniem mistrza pióra, jakim jest Konstanty Ildefons Gałczyński, z wirtuozem nastrojowej muzyki - Grzegorzem Turnauem. Z pomocą tych wnikliwych i wrażliwych obserwatorów świata reżyser Jarosław Kilian przeniesie nas w uroczy świat scenek Teatrzyku Zielona Gęś.

Publikowane niegdyś na ostatniej stronie "Przekroju" miniatury teatralno-kabaretowe z udziałem groteskowych i śmiesznych w swych działaniach postaci bawiły czytelników odzwierciedlając cechy Polaków w krzywym zwierciadle. Alojzy Gżegżółka, pies Fafik, Osiołek Porfirion czy Profesor Bączyński cieszą niezmiennie do dziś.

Naszym gościem po 8.35 będzie reżyser spektaklu "Jeszcze bardziej Zielona Gęś" Jarosław Kilian.

W konkursie "Płyta tygodnia" do wygrania album Martha Argerich & Friends – potrójny krążek z nagraniami zarejestrowanymi podczas ubiegłorocznego festiwalu "Progetto Martha Argerich" w Lugano. Wydawnictwo firmy Warner Classics.
Oprócz tego w "Poranku Dwójki": "Słowo na dzień", wiadomości, "Archiwalnia", "Piosenka z rekomendacją" (tym razem wyboru dokonuje Janusz Prusinowski).
Zaprasza Tomasz Obertyn.
24 czerwca (wtorek), godz. 6.00-9.00
mc/jp

Czytaj także

Jak Gałczyński nie został aktorem

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 11:00
- Gałczyński próbował uczyć się aktorstwa, ale nie nadawał się do tego, ponieważ był zbyt prawdziwy. Był za bardzo poetą, żeby być aktorem - mówiła w Dwójce Anna Arno, autorka książki "Konstanty Ildefons Gałczyński. Niebezpieczny poeta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrzowie komedii: Irena Kwiatkowska

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 18:45
Już wkrótce pierwsza z cyklu wakacyjnych audycji, w których usłyszą Państwo legendy polskiej estrady, kabaretu, teatru, filmu i radia. "Mistrzów komedii" inaugurujemy audycją o "aktorce komediowej stulecia".
rozwiń zwiń