Futuwawa, Futuwisła, czyli nowa wizja miasta

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 19:10
Pałac Kultury zalany jeziorem, wyciąg narciarski nad pasażem Wiecha, a może kładka rowerowa ciągnąca się pod mostem Poniatowskiego? Projekty, które znajdziemy na portalu Futuwawa, potrafią być naprawdę szalone, nie wszystkie jednak są tak utopijnie.
Mury Pałacu Kultury w warszawie idealnie nadają się do mappingu. Do czego jeszcze? Inwencja twórców jest nieograniczona
Mury Pałacu Kultury w warszawie idealnie nadają się do mappingu. Do czego jeszcze? Inwencja twórców jest nieograniczonaFoto: Glow Images/East News

Futuwawa to interaktywna przestrzeń wystawiennicza miejskich projektów związanych z Warszawą. Są to m. in. instalacje, rzeźby, pomniki, murale, mebel miejski ale także rozwiązania architektoniczne oraz urbanistyczne (budynki, mosty, przestrzenie zielone, zespoły zabudowy miejskiej etc.), których utopijność/dystopijność/futurystyczność sprawia, że nie mogą zostać zrealizowane ze względów planistycznych, technologicznych, finansowych i wielu innych. Portal prezentuje także te projekty, które są gotowe do realizacji i być może, w bardzo niedalekiej perspektywie, pojawią się na mapie stolicy.

O mieście przyszłości, architektonicznych bajkach i realnych problemach Warszawy porozmawiamy z założycielkami Futuwawy i mieszkańcami stolicy.

Na "Kwadrans bez muzyki" zaprasza Olga Święcicka.

18 września (czwartek), godz. 15.00-15.15

kul/mc

Czytaj także

Montpellier - przewodnik po miejscach nieoczywistych

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 14:50
To tu studiowali Petrarka i Nostradamus, to tu - wśród pomników wielkich ludzi XX wieku - stanęły również figury... Lenina i Mao Zedonga. Montpellier to miasto piękne i zaskakujące.
rozwiń zwiń