Eustachy Rylski

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 10:10
– W młodości najsilniej odbierałem banalne rzeczy: kąpiel w rzece, leżenie na łące, słońce, powietrze, wysiłek – mówił pisarz, który skończył właśnie 70 lat.
- Łaski starości to np. to, że nie muszę się już sprawdzać ani jako mąż, ani jako kochanek, ani jako obywatel. Życie coraz mniej ode mnie wymaga - mówił w jednym z Dwójkowych wywiadów Eustachy Rylski
- Łaski starości to np. to, że nie muszę się już sprawdzać ani jako mąż, ani jako kochanek, ani jako obywatel. Życie coraz mniej ode mnie wymaga - mówił w jednym z Dwójkowych wywiadów Eustachy RylskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Zapraszamy na spotkanie z Eustachym Rylskim, pisarzem, scenarzystą, dramaturgiem, autorem głośnego "Stankiewicza", wydanego w 1984 roku, "Człowieka w cieniu" z 2004 czy zbiorów opowiadań: "Tylko chłód" i "Wyspa". Okazją do wizyty pisarza w studiu Dwójki jest jego najnowsza książka "Szara lotka", która ukazała się nakładem wydawnictwa Wielka Litera.
Eustachy Rylski w jednym z wywiadów powiedział, że najważniejszym pytaniem, na które musi odpowiedzieć literatura, jest to o istnienie Boga i sens wszechświata. W jaki sposób swoją twórczością próbuje rozsupłać tę tajemnicę? Co sądzi o współczesnej kulturze?
***
Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w piątek (21.11) w godzinach 18.00-19.00. Program poprowadzi Jerzy Kisielewski.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: Eustachy Rylski literatura
Czytaj także

Eustachy Rylski: starość jest łatwa

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 09:11
- Łaski starości to np. to, że nie muszę się już sprawdzać ani jako mąż, ani jako kochanek, ani jako obywatel. Życie coraz mniej ode mnie wymaga - mówił w Dwójce Eustachy Rylski, który właśnie wydał swoją nową książkę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eustachy Rylski: bycie Polakiem to dla mnie duża przyjemność

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2013 22:40
– W kraju panuje bardzo dobry klimat, mimo naszego narzekania. Krajobraz, uroda Polski jest nie do porównania z innymi krajami europejskimi. Jestem zachwycony młodymi kobietami: są zdolne, sprawne – mówi pisarz, gość "Klubu Trójki".
rozwiń zwiń