Dilerzy i Ślązacy. Żulczyk czy Twardoch?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 12:00
W piątkowej "Czytelni" zrecenzujemy nowe powieści dwóch czołowych polskich pisarzy młodego pokolenia.
Bohater książki Jakuba Żulczyka w dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi. (na zdjęciu fragment okładki książki Jakuba Żulczyka Ślepnąc od świateł)
Bohater książki Jakuba Żulczyka w dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi. (na zdjęciu fragment okładki książki Jakuba Żulczyka "Ślepnąc od świateł")Foto: materiały promocyjne

"Ślepnąc od świateł" to książka, której bohaterem Jakub Żulczyk uczynił warszawskiego dilera kokainy. Wraz z nim poznajemy życie nocne stolicy i stosunki panujące w gangsterkim światku. Z kolei "Drach" Szczepana Twardocha to saga przedstawiająca losy śląskiej rodziny. Wraz z bohaterami powieści bierzemy udział w powstaniach, obserwujemy, jak powstaje nowa granica między Polską a Rzeszą, i doświadczamy wojny.

O powieściach tych dyskutować będą Magdalena Miecznicka, Małgorzata Szymankiewicz i Piotr Kofta.

***
Na audycję "Czytelnia" zapraszamy w piątek (16.01) w godzinach 17.30-18.00.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: literatura Szczepan Twardoch

Czytaj także

Szczepan Twardoch: nie chcę być sumieniem narodu

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 10:00
- Pisarz ma być tym, który opowiada historie, ale nie tylko ku uciesze ludzi - mówił w Dwójce Szczepan Twardoch, autor "Wiecznego Grunwaldu" i "Morfiny", która została niedawno wyróżniona nagrodą Nike czytelników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Żulczyk o sukcesie w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 11:32
- Od dawna chciałem napisać powieść o stolicy, która pokazałaby szerszy plan niż tylko wycinek jej nocnego życia - mówił o książce "Ślepnąc od świateł" gość Dwójki.
rozwiń zwiń