Niebaśniowe życie Andersena

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 18:00
Podróże, wizyty towarzyskie, wymiana korespondencji, teatr, zdrowie - wokół tych tematów krążą zapiski z "Dzienników" pisarza.
Hans Christian Andersen urodził się w najbiedniejszej dzielnicy Odense jako syn szewca Hansa Andersena i niepiśmiennej praczki Anne Marie (na zdjęciu rzeźba pisarza w wodach przybrzeżnych Odense)
Hans Christian Andersen urodził się w najbiedniejszej dzielnicy Odense jako syn szewca Hansa Andersena i niepiśmiennej praczki Anne Marie (na zdjęciu rzeźba pisarza w wodach przybrzeżnych Odense)Foto: Wikiepdia/Jens Galschiøt

"Dzienniki" Hansa Christiana Andersena opublikowane zostały niedawno w Polsce w tłumaczeniu, wyborze i opracowaniu Bogusławy Sochańskiej. Właśnie z nią oraz z krytykiem i historykiem literatury - Tomaszem Łubieńskim porozmawiamy, jak prezentują się one na tle epoki, jaki obraz XIX-wieku ujawniają. O tym, co Andersen opisuje, ale też o tym, co przemilcza.
>>>"Dzienniki" Hansa Christiana Andersena na antenie Dwójki

***
Na audycję "Strefa literatury" w niedzielę (24.01) w godzinach 18.00-19.00 zapraszają Katarzyna Hagmajer-Kwaitek i Anna Sierdzan.

bch

Czytaj także

Dzienniki Hansa Christiana Andersena

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 16:00
Polskie wydanie "Dzienników" to wybór dokonany z dziesięciotomowej duńskiej edycji. Ich fragmenty czyta Jacek Poniedziałek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To Kaj popełnił grzech pierworodny

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 16:50
- Andersen piętnuje intelektualne aspiracje swojego bohatera. Ja opowiadam się po stronie grzechu samowiedzy - powiedział pisarz Stefan Chwin.
rozwiń zwiń