Sceniczne i życiowe role Zofii Kucówny

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 15:08
Wybitna aktorka teatralna i filmowa będzie gościem Jerzego Kisielewskiego w piątkowej audycji "O wszystkim z kulturą".
Pierwszą ważną rolą w jej dorobku była Nora w Domu lalki Henryka Ibsena w reżyserii Jerzego Golińskiego. Kolejne - Grusza Wachnadze w Kaukaskim kredytowym kole Bertolda Brechta oraz Eurydyka w sztuce Jeana Anouilha - także przyniosły jej uznanie
Pierwszą ważną rolą w jej dorobku była Nora w "Domu lalki" Henryka Ibsena w reżyserii Jerzego Golińskiego. Kolejne - Grusza Wachnadze w "Kaukaskim kredytowym kole" Bertolda Brechta oraz "Eurydyka" w sztuce Jeana Anouilha - także przyniosły jej uznanieFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

"Cały ten tylko mój, moimi oczami widziany i sercem przeżywany świat - to wspaniałe piękno, które stworzyło się samo? Czy Bóg je stworzył? Czy wymyślił człowiek? Czy szatan, żeby omamić, zauroczyć, rozkochać a potem zabrać, zgasić, kazać opuścić? Ktokolwiek - kocham." - pisała we wspomnieniowej książce "Zatrzymać czas" Zofia Kucówna.

***

Na spotkanie z Zofią Kucówną zapraszamy w piątek (7.08), w godzinach 18.00-19.00 do audycji "O wszystkim z kulturą". Program poprowadzi Jerzy Kisielewski.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: aktorzy TEATR Zofia Kucówna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zofia Kucówna: aktorką zostałam przez przypadek

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 11:37
- Moja mama marzyła, żebym była dentystką, bo miałam talent manualny...a to intratny zawód - powiedziała w rozmowie z Jedynka aktorka.
rozwiń zwiń