"Zjednoczone stany miłości". Kobiece transformacje

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 09:50
W "Spotkaniach po zmroku" Tomasz Wasilewski opowie o swoim nagrodzonym w Berlinie filmie, który właśnie wszedł na ekrany kin.
Scenariusz Zjednoczonych stanów miłości zdobył Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu  Berlinale.
Scenariusz "Zjednoczonych stanów miłości" zdobył Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu Berlinale. Foto: materiały promocyjne

Początek 1990 roku - mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie, by zmienić swoje życie. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia.

Tomasz Wasilewski opowie też, co jest ważne dla niego, jako reżysera, a także o swoim stosunku do kina, do aktorów, do otrzymywanych nagród.

***

Na"Spotkania po zmroku" we wtorek (2.08) w godzinach 20.00-20.30 zaprasza Anna Fuksiewicz

ob/mc

Czytaj także

Polska wicemistrzem kina. Podsumowanie Berlinale

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 18:00
W audycji "Wybieram Dwójkę" podsumowaliśmy zakończony właśnie festiwal, na którym Tomasz Wasilewski zdobył nagrodę za scenariusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

William Szekspir sam produkował "House of Cards"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 13:52
Z twórczości angielskiego dramaturga kino i teatr czerpią od wieków przekładając ją na język musicalu, opery, kinowego popu, a nawet fantasy ("Gwiezdne wojny"). Ale to serial "House of Cards" jest szekspirowską kopalnią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pasolini. "Potwór, który jest jednocześnie ofiarą"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 15:00
- Nie spotkałam drugiej postaci otoczonej takim kultem. Liczba poświęconych Pasoliniemu publikacji prasowych, książek, filmów, dyskusji, wystaw, meczów piłkarskich sprawia wrażenie, jakbyśmy mieli do czynienia z żywym twórcą - mówiła tłumaczka Anna Osmólska-Mętrak.
rozwiń zwiń