X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pasolini. "Potwór, który jest jednocześnie ofiarą"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 15:00
- Nie spotkałam drugiej postaci otoczonej takim kultem. Liczba poświęconych Pasoliniemu publikacji prasowych, książek, filmów, dyskusji, wystaw, meczów piłkarskich sprawia wrażenie, jakbyśmy mieli do czynienia z żywym twórcą - mówiła tłumaczka Anna Osmólska-Mętrak.
Audio
  • Rozmowa o micie Pasoliniego w kontekście nowego filmu Abla Ferrary (Inny stan skupienia/Dwójka)
Gówna rolę w Pasolinim zagrał Willem Dafoe (na zdjęciu kadr z filmu Abla Ferrary)
Gówna rolę w "Pasolinim" zagrał Willem Dafoe (na zdjęciu kadr z filmu Abla Ferrary)Foto: mat. promocyjne

- Nie utożsamiam się z popkulturowym mitem Pasoliniego - powiedział z kolei filmoznawca Mateusz Werner. - To wizerunek potwora, które jest jednocześnie ofiarą. Potwora, który chłostał społeczeństwo mieszczańskie, Kościół katolicki, kapitalistów, media; który w filmach epatował skatologią i pornografią i który sam został ostatecznie brutalnie zamordowany. Niestety ta migotliwa fasada zasłania to, co ważnie w Pasolinim: jego myślenie i ducha - wyjaśnił.

Czy wchodzący na ekrany film "Pasolini" Abla Ferrary staje po stronie mitu czy prawdy o wybitnym włoskim intelektualiście? I czy Willem Dafoe jest "dobrym” Pasolinim?

***

Tytuł audycji: Inny stan skupienia 

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Anna Osmólska-Mętrak (tłumaczka i historyk kina), Mateusz Werner, Krzysztof Świrek (filmoznawcy), Grzegorz Jarzyna (reżyser teatralny)

Data emisji: 6.04.2016

Godzina emisji: 21.30

mm/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pasolini naśladowcą Chrystusa?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 22:00
- On uczynił własną egzystencję przedmiotem kreacji artystycznej. I wiedział, że aby własną twórczość uprawomocnić, musi niejako złożyć życie na ołtarzu prawdy - mówił w Dwójce Piotr Kletowski, autor pierwszej w Polsce monografii filmowych dokonań Piera Paola Pasoliniego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy istnieje coś takiego, jak film religijny?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 19:40
– Filmy, które ostatnio weszły na ekrany kin, nazwałbym raczej filmami propagandy religijnej – mówił ks. Andrzej Luter, duszpasterz, publicysta i filmoznawca.
rozwiń zwiń